Archer MR500
Archer MR500

Archer MR500 nowy, prosty w obsłudze router od TP-Link

Archer MR500 to najnowszy, dwupasmowy router w ofercie TP-Link. Urządzenie obsługuje LTE Cat6 z technologią Carrier Aggregation, a oferowana prędkość transferu może wynosić do 300Mb/s. Nic, tylko surfować w sieci.

Archer MR500 nowy, bezproblemowy router

Router TP-Link Archer MR500 doskonale nadaje się jako główne urządzenie do połączenia internetowego w domu, ale sprawdzi się także jako modem mobilny na przykład podczas wyjazdu, gdyż ma wbudowany slot na kartę SIM. Dzięki temu będziemy w stanie korzystać z sieci w każdym miejscu, potrzebujemy tylko być w zasięgu.

Urządzenie wyposażono w dwie zewnętrze anteny 4G LTE wzmacniające sygnał. Umożliwia rozprowadzenie sieci WiFi opartej na technologii 802.11ac o prędkościach do 1167 MB/s w dwóch pasmach transmisji (2.4 GHz oraz 5 GHz). Dodatkowo, jeśli posiadamy w domu sprzęt, wymagający dużej przepustowości, taki jak konsola do gier, to istnieje możliwość połączenia kablem, dzięki czterem gigabitowym portom Ethernet.

Technologia OneMesh w zasięgu ręki

Router obsługuje technologię OneMesh, która umożliwia stworzenie sieci Mesh razem z innymi urządzeniami TP-Link. Dzięki niej użytkownik będzie w stanie poruszać się po domu bez narażenia na utratę transmisji danych. Urządzenia będące w zasięgu Wi-Fi automatycznie przełączą się między routerem lub innym wzmacniaczem dającym w danym momencie silniejszy sygnał. Zmiana ta nie jest w żaden sposób odczuwalna dla użytkownika, gdyż odbywa się płynnie.

Oczywiście w razie problemów z zasięgiem Archer MR500 istnieje alternatywa w postaci połączenia kablowego. Do routera możemy podłączyć do 64 urządzeń jednocześnie. Jego interfejs jest na tyle prosty, że według producenta powinien sobie z nim poradzić praktycznie każdy. Dedykowana aplikacja TP-Link Tether, dostępna na smartfony i tablety, pozwoli na wygodne sterowanie.

Router Archer MR500 ma 3-letnią gwarancją, jego cena to na ok. 550 złotych.