TP-Link Archer AX53 – nowy router Wi-Fi 6 AX3000 ze wsparciem OneMesh
fot. tp-link.com

TP-Link Archer AX53 – nowy router Wi-Fi 6 AX3000 ze wsparciem OneMesh

TP-Link zaprezentował kolejną nowość w swoim portfolio. Archer AX53 to router w najnowszym standardzie Wi-Fi 6, z przeznaczeniem dla smart home. Dzięki niemu połączysz bezprzewodowo wiele urządzeń w łatwy i szybki sposób do swojej domowej sieci.

Router TP-Link Archer AX53 z OneMesh

Wi-Fi 6 (także Wi-Fi 802.11ax) to nowa generacja połączeń Wi-Fi, która stworzona jest przede wszystkim z myślą o użytkownikach korzystających m.in. z urządzeń VR lub wielu innych z kategorii smart home. Na rynku mamy sporo routerów wspierających ten nowy standard. TP-Link również ma w ofercie kilka modeli, co jednak nie ograniczyło go przed prezentacją kolejnego.

Archer AX53 to urządzenie, które sprawdzi się zapewne w wielu nowoczesnych domach, gdzie wymagana jest stabilność łącza oraz szybkie działanie. Oferuje użytkownikom do 2976 Mb/s łącznej przepustowości w dwóch pasmach transmisji: do 2402 Mb/s w paśmie 5 GHz i do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Cztery anteny zewnętrzne w połączeniu z technologią Beamforming zapewniają dostęp do niezawodnej sieci bezprzewodowej na powierzchni całego domu.

TP-Link Archer AX53 – nowy router Wi-Fi 6 AX3000 ze wsparciem OneMesh
TP-Link Archer AX53 fot. tp-link.com

Jeśli szukacie routera, który pomoże zbudować wydajną sieć kablową, to Archer AX53 spisze się tu rewelacyjnie, gdyż wyposażono go w gigabitowy port WAN oraz cztery gigabitowe porty LAN. Warto dodać, że można go także wykorzystać jako Access Point.

TP-Link Archer AX53 – nowy router Wi-Fi 6 AX3000 ze wsparciem OneMesh
TP-Link Archer AX53 fot. tp-link.com

Mnogość oferowanych funkcji

Najnowsze urządzenie TP-Link oferuje masę technologii, które wpływają na poprawę wydajności Wi-Fi. I tak na przykład, dzięki OFDMA, ma on możliwość transmisji dużej ilości pakietów danych do wielu urządzeń jednocześnie. Ma ona także funkcję Smart Connet, która decyduje o tym, czy dane urządzenie połączy na paśmie 2,4 GHz czy też 5 GHz.

Kolejna funkcja, o jakiej warto wspomnieć, to Airtime Fairness. Wyróżnia ona najbardziej wydajnych użytkowników bezprzewodowych, którzy są w stanie przesłać większą ilość danych w określonym przedziale czasu. Dzięki temu, jeśli w naszej sieci znajduje się jakieś starsze urządzenie, to nie wpływa ono na jej wydajność.

Wsparcie inteligentnej technologii OneMesh daje możliwość rozbudowy sieci Wi-Fi w celu uzyskania jak najlepszej jakości połączenia. Łączy ona nasz smart dom z routerem, a urządzenia, będące w sieci, bezproblemowo współpracują ze sobą. Można powiedzieć, że w zasięgu jesteśmy bez względu na to, w jakiej części domu się znajdujemy. Możemy przemieszczać się bez przerywania transferu. Nie musimy także bać się o nasze dane i zagrożenie cyberatakami, gdyż w routerze zastosowano szyfrowanie WPA3 oraz pakiet HomeShield.

Jeśli chodzi o samą konfigurację, to jest ona intuicyjna, więc nie powinna nikomu sprawić problemu. W tym celu wystarczy odpalić aplikację Tether, bądź zrobić to klasycznie w przeglądarce. TP-Link ma także wsparcie w postaci Amazon Alexa.

Archer AX53 jest już dostępny w sprzedaży w cenie ok. 350 złotych. Na urządzenie dostaniemy 3-letnią gwarancję producenta.