Nanoleaf Ultra Black
Nanoleaf Ultra Black

Ultraczarne panele w ofercie Nanoleaf!

Producent popularnego oświetlenia ściennego Nanoleaf niespodziewanie zaprezentował nowy produkt. Pochodzi on z limitowanej edycji Shapes Ultra Black Triangles. Te wyjątkowe, ultraczarne panele, pojawiły się w ofercie Nanoleaf z okazji 10-lecia firmy. Producent swoje małe święto określił jako „Nanoversary”.

Nanoversary z nowym produktem

Panele oświetleniowe Shapes wyprodukowano w kolorze czarnym. To ukłon w stronę klientów firmy, którzy niejednokrotnie sugerowali, że taka kolorystyka jest przez nich najbardziej pożądana. Jeśli chodzi o kształt Ultra Black Triangles to, jak sama nazwa wskazuje, są to trójkąty ze 360-stopniowym czarnym wykończeniem. Właśnie to odróżnia je od poprzednich paneli oferowanych przez Nanoleaf, gdyż były one białe.

Białe wykończenie rzucało się szczególnie w oczy, gdy całość była wyłączona. W przypadku nowych Shapes, gdy gadżet przestaje działać, na ścianie tworzy się jedna, czarna i spójna całość. Wyglądem przypominająca nowoczesną i dość fikuśną ozdobę pomieszczenia.

Małym mankamentem może być fakt, że ciemne panele są bardziej podatne na odciski palców. Jednak i to przewidział producent, dodając do zestawu ściereczkę z mikrofibry, dlatego korzystając z funkcji dotykowych, trzeba być przygotowanym na czyszczenie paneli co jakiś czas, by wyglądały atrakcyjnie, gdy nie świecą.

Nanoleaf Ultra Black
Nanoleaf Ultra Black Panel fot. nanoleaf.me

Co jeszcze dodano w Nanoleaf Ultra Black Tringles?

W zasadzie zmian było niewiele, gdyż oprócz koloru trójkąty są identyczne jak standardowe panele z serii Shapes. Zastosowano tu takie same zaokrąglone narożniki i wszystkie pozostałe elementy. Panele zawierają również wszystkie znane do tej pory funkcje, w tym dostęp w aplikacji Nanoleaf, łączność HomeKit i kompatybilność z Mini Triangles oraz Hexagons.

Nanoleaf Ultra Black
Nanoleaf Ultra Black zestaw

Ultraczarne trójkąty Shapes otrzymujemy wraz z czarnymi płytami montażowymi, zasilaczem i kontrolerem. Płyty montażowe dodano wraz z tą linią, gdyż znacznie ułatwiają zdejmowanie paneli ze ściany bez uszkodzenia kleju. W ten sposób łatwiej jest dostać się do uchwytów samoprzylepnych.

Panele Shapes Ultra Black Light z kolekcji limitowanej są dostępne w cenie 220 dolarów. Podstawowy zestaw zawiera dziewięć paneli, natomiast chętni mogą dokupić trzy dodatkowe w pakiecie rozszerzonym za 70 dolarów.