Nanoleaf zapewni lepszą współpracę z siecią Thread, dzięki rozszerzeniu wsparcia dla HomeKit

Nanoleaf zapewni lepszą współpracę z siecią Thread, dzięki rozszerzeniu wsparcia dla HomeKit

Przyszłość ujednolicenia systemów Smart Home wygląda coraz bardziej obiecująco. Kolejni producenci dokonują usprawnień w obecnych już na rynku urządzeniach, a także wprowadzają nowe, gotowe na standard Matter produkty. Nanoleaf również pragnie ułatwić życie swoim użytkownikom, co pokazuje rozszerzenie wsparcia dla HomeKit.

Nanoleaf obsłuży Thread w HomeKit

Producent popularnych pasków LED poinformował o rozszerzeniu wsparcia dla HomeKit poprzez dodanie obsługi Thread do systemu Smart Home od Apple. Ma to nastąpić już niebawem, bo jeszcze w pierwszym kwartale 2022 roku.

Co to oznacza? Przede wszystkim poszerzenie dostępności urządzeń działających w oparciu o Thread. Wśród urządzeń wspierających Thread over HomeKit można wymienić chociażby Apple TV 4K oraz żarówki Nanoleaf Essentials. Wraz z nadchodzącą aktualizacją oprogramowania dla produktów Shapes, Elements oraz Lines dołączą one do tej rodziny.

Co więcej, są to jedne z niewielu urządzeń, które będą tak zwanymi routerami granicznymi standardu Thread. Jak zapewne wiecie, standard ten umożliwia tworzenie sieci Mesh, łączącej wiele urządzeń pomiędzy sobą i tworzącej siatkę. Dzięki routerom granicznym zyskują one dostęp do reszty internetu, pozwalając podłączyć cały Smart Home do chmury i sterować nim zdalnie.

nanoleaf lines

Matter zapowiada się znakomicie

Informacja o tej zmianie to także świetna wiadomość dla nadchodzącego standardu Matter. Istniejące urządzenia Nanoleaf będą zgodne z Matter po aktualizacji, a producent zapowiedział, że pracuje nad kolejnymi, w pełni zgodnymi z nowym standardem. Mają się one pojawić na rynku nieco później w 2022 roku.

Coraz szersza gama urządzeń jest gotowa na wejście nowego standardu w życie. Ma on ujednolicić wszystkie systemy Smart Home i pozwolić na ich sprawną współpracę z dowolną aplikacją do sterowania inteligentnym domem. Oznacza to, że użytkownik będzie mógł wybrać najwygodniejsze dla niego rozwiązanie – Google Home, Apple Home, Samsung SmartThings lub inne – i z jego poziomu zarządzać posiadanymi przez siebie urządzeniami.

Standard Matter ma zadebiutować już w tym roku. Nie możemy się doczekać tego wielkiego kroku dla systemów Smart Home. Jak widać, Nanoleaf oraz inni producenci, są już w pełnej gotowości do działania.