Govee, źródło: CES
Govee, źródło: CES

Gamingowy zestaw oświetlenia Govee wykorzysta sztuczną inteligencję

Firma Govee wprowadzi niebawem na rynek pierwszy zestaw gamingowego oświetlenia, którego działanie będzie opierać się o sztuczną inteligencję. Będzie można zobaczyć go na targach CES 2023 w Las Vegas. Jak taki sprzęt może ulepszyć odczucia graczy?

Wysoka jakość oświetlenia dla graczy

Govee, znane ze sprzętów dla inteligentnych domów, stworzyło system CogniGlow wykorzystujący sztuczną inteligencję, który teraz trafi do zestawu dedykowanego graczom. System Govee-AI jest zastrzeżoną technologią firmy, która wykorzystuje w urządzeniach technikę deep learning oraz funkcję rozpoznawania informacji. Utworzony przez firmę algorytm jest w stanie zapewnić użytkownikom jeszcze lepsze wrażenia z wyświetlanych na monitorach obrazów poprzez tylne podświetlenie, co czyni gaming jeszcze bardziej wciągającym.

Panele, źródło: Govee
Panele, źródło: Govee

Innowacyjna technologia pozwala na uzyskanie dokładniejszego przechwytywania kolorów oraz wyższej wydajności, a co za tym idzie, jeszcze lepszego dopasowania efektów świetlnych, zarówno jakościowo, jak i pod względem płynności.

Zestaw otrzymał rozwiązanie HDMI o wysokiej częstotliwości odświeżania sięgającej 240 Hz, co przekłada się na opóźnienie o wartości zaledwie 16 milisekund. Sam box obsługuje trzy rozdzielczości i częstotliwości odświeżania o wartościach 4K/60Hz, 2K/144Hz oraz 1K/240Hz. Zestaw otrzyma również dostęp do funkcji Smart Control, HDR, Dolby Vision oraz CEC.

Produkty Govee z dostępem do Matter

Efekty świetlne generowane dzięki opracowanemu algorytmowi CogniGlow oraz wysoka moc obliczeniowa (INT4 14,4 TOPs) nowego zestawu Govee, a także chip AI SoC, jest według producenta gwarancją dobrej rozrywki. System sztucznej inteligencji został przeszkolony ponad 100 tysięcy razy, co poskutkowało stworzeniem 30 różnych efektów świetlnych w obrębie każdej z gier.

Box uzyska dostęp do funkcji Matter, co nastąpi w tym roku podczas wprowadzania LED-owej taśmy M1. Uczestnicy targów CES 2023 będą mogli zapoznać się z zestawem i ocenić jakość nowości firmy Govee.

Zestaw Govee AI Gaming Sync Box nie przesyła danych do chmury, a przetwarza je lokalnie w czasie rzeczywistym, dzięki czemu bezpieczeństwo i prywatność użytkownika utrzymywane są na wysokim poziomie.

Cena nowości ma wynieść prawie 300 dolarów, a możliwość zakupu na stronie oficjalnej oraz w serwisie Amazon pojawi się w marcu br.