ASUS ROG SWIFT 540 HZ
fot. ASUS

Oto marzenie każdego e-sportowca. Monitor ASUS ROG ma odświeżanie 540 Hz

ASUS to kolejny producent, którego nie mogło zabraknąć na tegorocznych targach CES 2023. Producent pokazał wiele sprzętu dla graczy z serii ROG, a istną perełką jest idealny dla graczy e-sportowych wyświetlacz o 540 Hz odświeżaniu. Obok niego pokazano OLED-owy monitor gamingowy, pierwszy taki na świecie superszybki router oraz fotel dla graczy.

540 Hz stworzone dla e-sportu

Najnowszy monitor ROG SWIFT PRO oznaczony niezbyt prostą nazwą PG248QP to istne marzenie każdego e-sportowca, który jest w stanie wykorzystać każdą milisekundę przewagi na swoją korzyść. Urządzenie bazuje na 24-calowej matrycy wykonanej w technologii TN, która oferuje niezwykle niski czas reakcji i odświeżanie na poziomie 540 Hz. Jako iż jest to monitor typowo dla gier, rozdzielczość Full HD 1920 × 1080 pikseli nie powinna nikogo dziwić.

Ekran ASUS ROG ma pełne wsparcie technologii G-SYNC z trybem e-sportowym, jest także NVIDIA Reflex Analyzer. Takie połączenie jest w stanie zapewnić płynny, wyraźny obraz bez opóźnień – czyli to, czego poszukują graczy tytułów e-sportowych takich jak Valorant, Fortnite, Apex Legends, czy CS:GO.

Ciekawym elementem monitora jest podstawka w kształcie pazura, która jest regulowana – to przyda się na stanowiskach z mniejszą ilością miejsca.

ASUS ROG monitory
fot. ASUS

OLED-owe marzenie gracza

Obok e-sportowego wyżej opisanego wyświetlacza, ASUS pokazał światu także swój najnowszy monitor ROG SWIFT OLED PG27AQDM, który docenią fani pięknego obrazu, jaki zapewniają monitory bazujące na matrycach z organicznymi diodami elektroluminescencyjnymi. Panel ma przekątną 27 cali i pracuje w rozdzielczości 2560 × 1440 pikseli, obsługuje odświeżanie na poziomie 240 Hz i cechuje się super niskim opóźnieniem na poziomie 0,03 ms.

Urządzenie z racji na swoją matrycę, oferuje niemal nieskończony kontrast, wysokie pokrycie barw DCI-P3 na poziomie 99% i 135% sRGB, a także współczynnik Delta E < 2. Co więcej, panel jest niezwykle jasny – zapewnia maksymalnie 1000 nitów z włączoną technologią HDR, a powierzchnia matrycy ma zapobiegać tworzeniu odblasków.

Router ASUSA to gwarancja szybkości (jest także fotel!)

Tajwański gigant technologiczny obok dwóch superszybkich monitorów pokazał światu swój najnowszy router. To pierwsze na świecie tego typu urządzenie, który oferuje czteropasmowe połączenie Wi-Fi 7 dla graczy. Poprzednia generacja Wi-Fi 6 zapewniała tylko dwa pasma – 2,4 GHz lub 5 GHz,. Router ROG korzysta zaś z pasm 2,4 GHz, 2x 5 GHz oraz 6 GHz, a to zwiększa przepustowość do jeszcze większych wartości.

Jak się okazuje, router jest w stanie zapewnić przepustowość do 25000 Mb/s, co nie ukrywając jest kosmiczną wartością – patrząc na to, że większość polskich gospodarstw domowych obsługuje łącze do 1000 Mb/s. Niemniej jednak router okazuje się bardzo przyszłościowy, z racji na swoją specyfikację.

Oto marzenie każdego e-sportowca. Monitor ASUS ROG ma odświeżanie 540 Hz
fot. ASUS

Obok routera, ASUS pokazał także… fotel gamingowy Destrier Ergo! Nie jest to typowa propozycja dla graczy o kubełkowej charakterystyce – można rzec, że mebel będzie bardziej ergonomicznym siedziskiem o dobrej wentylacji.

Oparcie fotela zostało wykonane z siatki, ale nie zabrakło tu podparcia dla odcinka lędźwiowego i głowy, który dodatkowo… jest w stanie wyciszyć dźwięki z zewnątrz. Fotel ma wymiary 720 × 840 × 1240 – 1440 mm i udźwignie maksymalnie 150 kg obciążenia.