ć Duo Crisp Ultimate Lid Air Fryer, źródło: Instant Pot
ć Duo Crisp Ultimate Lid Air Fryer, źródło: Instant Pot

Nowość Instant Pot – frytkownica powietrzna i multicooker w jednym

Na polski rynek dotarła nowość Instant Pot Duo Crisp Ultimate Lid Air Fryer, będąca połączeniem dwóch kuchennych urządzeń, czyli multicookera oraz frytkownicy powietrznej. Czy gotowanie zarówno zdrowych, jak i smacznych potraw, może być szybkie i jeszcze łatwiejsze?

Dwa urządzenia kuchenne w jednym

Nowy produkt Instant Pot otrzymał dostęp do 7 automatycznych programów, działających w trybie szybkowaru, a także 6, które pozwalają wykorzystać urządzenie jako frytkownicę powietrzną. Ten podwójny proces, pozwalający zarówno na gotowanie, jak i smażenie w gorącym powietrzu, jest możliwy dzięki pokrywie Ultimate. Dodatkowym elementem jest osłona, montowana w pokrywie, która pozwala na gotowanie pod zwiększonym ciśnieniem. Jednocześnie pokrywa została uzbrojona w system zabezpieczeń. Użytkownik ma możliwość sterowania uwalnianiem pary, które dostępne jest w trzech opcjach.

ć Duo Crisp Ultimate Lid Air Fryer, źródło: Instant Pot
Duo Crisp Ultimate Lid Air Fryer, źródło: Instant Pot

Urządzenie daje możliwość podjęcia przez użytkownika 13 metod przygotowywania potraw. Poza gotowaniem pod ciśnieniem, jak w szybkowarze, oraz smażeniem gorącym powietrzem, możliwe jest również pieczenie, podsmażanie, grillowanie, wolne gotowanie i gotowanie techniką sous vide, czyli w szczelnie zamkniętych torebkach plastikowych. Duo Crisp Ultimate Lid Air Fryer pozwala również na suszenie, wyrastanie ciasta oraz przygotowywanie jogurtu.

ć Duo Crisp Ultimate Lid Air Fryer, źródło: Instant Pot
Duo Crisp Ultimate Lid Air Fryer, źródło: Instant Pot

Korzyści z przygotowywania posiłków w nowym sprzęcie Instant Pot

Przygotowywane w nowym produkcie Instant Pot potrawy charakteryzuje znacząco obniżona zawartość tłuszczu, która zredukowana może być nawet o 95%. Urządzenie, jak informuje producent, szybko się rozgrzewa, a ciepło jest rozprowadzane i wykorzystane w wydajny sposób, co końcowo może wpłynąć na zaoszczędzenie 80% energii elektrycznej w porównaniu do tradycyjnych piekarników. Jak podaje producent, również czas przygotowania posiłku jest krótszy i może być o 70% szybszy.

ć Duo Crisp Ultimate Lid Air Fryer, źródło: Instant Pot
duo Crisp Ultimate Lid Air Fryer, źródło: Instant Pot

Urządzenie osiąga pojemność 6,2 litra, dlatego możliwe jest gotowanie dla całej rodziny. Duo Crisp Ultimate Lid Air Fryer został wyposażony w panel sterowania umieszczony z przodu urządzenia. Nowe urządzenie firmy Instant Pot można bez problemu włożyć do zmywarki, co również oszczędza czas. Masa tego sprzętu to niecałe 11 kilogramów, jego długość osiąga 39,4 cm, szerokość 39,2, a wysokość 34 cm. Moc urządzenia wynosi 1500 W, a cena sugerowana to 1890 złotych.