Szybkowar Mijia 2,5 L dołącza do grona smart urządzeń od Xiaomi
Szybkowar Mijia 2,5 L dołącza do grona smart urządzeń od Xiaomi | fot. materiały producenta

Xiaomi chce z nas zrobić mistrzów gotowania, oferując inteligentny szybkowar Mijia 2,5 L

Xiaomi zawsze miało napięty grafik premier i wcale nie zwalnia tempa prac nad nowymi urządzeniami. Szybkowar Mijia 2,5 L jest urządzeniem do gotowania ze smart funkcjami i kto wie, może właśnie inteligentne funkcje sprawią, że pośród nas będzie więcej mistrzów kuchni.

Feniks z popiołów

Popularne ostatnio finansowanie społecznościowe zagościło też na dobre u Xiaomi. Chiński gigant coraz częściej proponuje swoim fanom zakup różnych sprzętów w tym modelu dystrybucyjnym. Do tej pory nie słyszałem, żeby któryś z produktów okazał się nietrafiony. Jest więc bardzo prawdopodobne, że także szybkowar stanie się pożądanym urządzeniem.

Szybkowar Mijia 2,5 L przyrządzi szereg smakołyków
Szybkowar Mijia 2,5 L przyrządzi szereg smakołyków | fot. materiały producenta

Na stronie produktowej Xiaomi podkreśla, że urządzenia tego typu były popularne u starszych pokoleń, a młodsze mogą je kojarzyć ze skomplikowaną obsługą i sporym niebezpieczeństwem. Szybkowar Mijia 2,5 L ma jednak sprawić, że ten typ domowych akcesoriów stanie się standardowym wyposażeniem każdej kuchni.

Inteligentne wspomaganie

Tym, co ma przyciągnąć nowych klientów, są smart funkcje. Szybkowar Mijia 2,5 L może być na stałe połączony z aplikacją do obsługi smart urządzeń od Xiaomi. Takie połączenie ma wspomagać proces gotowania, upraszczając procedurę do jednego przycisku. Brzmi bardzo marketingowo, ale już sam dedykowany czasomierz jest bardzo przydatny. Szczególnie jak ktoś nie rozstaje się ze swoim telefonem i traci poczucie czasu podczas codziennych czynności.

Aplikacja jest inteligentnym dodatkiem do szybkowaru Mijia 2,5 L
Aplikacja jest inteligentnym dodatkiem do szybkowaru Mijia 2,5 L | fot. materiały producenta

Szybkowar Mijia 2,5 L oferuje też coś, co znane jest z popularnych termomixów. W aplikacji do obsługi szybkowaru znajduje się kilkadziesiąt przepisów kulinarnych, które zostały stworzone, by wykorzystać potencjał sprzętu.

Zabezpieczenia

Szybkowar to garnek, który podczas gotowania wytwarza w swoim wnętrzu duże ciśnienie. Szybkowar Mijia 2.5 L jest w stanie podnieść ciśnienie do 70 kPa a temperaturę wrzenia aż do 115 ° C. Takie parametry czynią z tego urządzenia potencjalną, małą bombę. Xiaomi zapewnia jednak o ośmiostopniowej ochronie w postaci różnych systemów zabezpieczających, które nie pozwolą, by w kuchni wydarzyła się tragedia.

Cena czyni cuda

W przypadku Xiaomi należało się spodziewać atrakcyjnej ceny i tak też jest. Dla korzystających z akcji finansowania społecznościowego firma ustaliła cenę na poziomie 279 ¥, czyli około 160 zł. Cena w regularnej sprzedaży nie będzie dużo wyższa (299 ¥). Na ten moment licznik chętnych wskazuje prawie 18 tys. osób, można więc powiedzieć, że sukces został osiągnięty.