Samsung
źródło: Samsung

Samsung zaprezentował nowe soundbary dla miłośników stylu, kinomanów i imprezowiczów

Wielkimi krokami zbliża się nowy rok, a po nim przyjdzie czas na karnawał. Niezależnie od okazji do świętowania, z wydarzeniami tego typu związana jest muzyka – aby zapewnić jak najlepsze warunki, trzeba wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Samsung jak zawsze trafia w punkt z czasem i wydaje nowe soundbary oraz wieżę audio. Co oferują?

Ten soundbar jest smukły – zamontujesz go na ścianie

Ultra Slim Soundbar to zdecydowanie najciekawsza propozycja z nowych opcji Samsunga. To coś dla fanów stylistyki i dobrej jakości dźwięku. Urządzenie z racji na swoje kompaktowe wymiary prezentuje się po prostu świetnie. Ma zaledwie 3,8 centymetra wysokości i 4 cm grubości, przez co nie zajmuje dużej ilości miejsca pod telewizorem.

Dodatkowo producent daje możliwość zamontowania go na ścianie, tuż pod naszym ekranem, a to wszystko dzięki bezprzewodowej łączności. Samsung Ultra Slim Soundbar zaoferuje także dobrą jakość dźwięku – ma 7 przednich głośników oraz jeden subwoofer – całość dodatkowo jest wspierana przez technologię Dolby Atmos.

Soundbar Samsung serii S jest mały, ale to wariat

Natomiast dla tych, którzy cenią przede wszystkim połączenie minimalizmu i jeszcze bardziej wyraźnej jakości dźwięku, soundbar Samsung S-Series soundbar będzie idealny. Urządzenie jest kompaktowych wymiarów – ma zaledwie 67 cm długości, jednak oferuje 5.0-kanałowy dźwięk, z racji na zastosowane cztery głośniki niskotonowe i trzy głośniki wysokotonowe.

Takie połączenie ma sprawiać, że niepotrzebny jest tu dedykowany subwoofer. Dodatkowo propozycja ma do dyspozycji technologię dostosowywania się dźwięku do obecnie odtwarzanego źródła – niezależnie od gatunku muzycznego, gry czy filmu. Nie zabraknie tu wsparcia technologii Dolby Atmos dla przestrzennego dźwięku 3D.

Soundbar serii Q – dla fanów kina

Samsung Q-Series Soundbar to zdecydowanie coś dla fanów kina, którzy chcą przenieść doznania audio z dużego ekranu do swojego salonu. Urządzenie jest największe z całej trójki, ale nie bez powodu – ma na pokładzie aż 17 głośników przednich, 4 skierowane w górę oraz 1 subwoofer – to łącznie aż 22 jednostki.

Sprzęt ma także najwięcej technologii – mowa o propozycji z segmentu premium. Jest m.in. Q-Symphony, która pozwala na synchronizację z kompatybilnym telewizorem Samsunga, co oznacza, że dźwięk wydobywa się zarówno z soundbara, jak i telewizora. Z drugiej strony jest technika Spacefit Sound, optymalizująca generowany dźwięk pod miejsce, w którym urządzenie się znajduje, dostosowując się do otoczenia.

Samsung Sound Tower to coś dla imprezowiczów

Nie zawsze impreza musi odbywać się w salonie, ale chcąc przejść do innego pomieszczenia chcemy też zabrać muzykę ze sobą. W takim przypadku sprawdzi się bezprzewodowy sprzęt. Nowy Sound Tower (MX-ST90B) ma kształt wieży, której głośniki są ustawione w każdą stronę. Urządzenie zostało wyposażone w głośnik niskotonowy, który jest w stanie wzmocnić basy do 1700 W.

Oczywiście całość możemy połączyć z telefonem przy pomocy Bluetooth, jednak to nie koniec funkcji. Jest także technologia Group Play, umożliwiająca połączenie trzech takich wież jednocześnie, co umożliwi odtwarzanie muzyki na ogromnej powierzchni.