Samsung OLED S95B
fot. Samsung

Samsung OLED S95B dostępny w Polsce. Jaka cena?

Kolejny model z serii Samsung OLED, S95B, właśnie zawitał do Polski. Co oferuje najnowszy telewizor koreańskiego producenta?

Samsung OLED S95B już w Polsce

Oferta urządzeń Samsunga nieustannie rośnie, powiększając się o kolejne modele. Tym razem do naszego kraju trafił jeden z najnowszych telewizorów firmy, czyli model OLED S95B – w dwóch rozmiarach. Jak twierdzi producent, stanowi on świetne uzupełnienie oferty na polskim rynku.

Samsung chwali się przede wszystkim, że dzięki zastosowaniu technologii OLED, kolory są jeszcze bardziej żywe, a w połączeniu z OLED Quantum HDR, obraz staje się niesamowicie kontrastowy i szczegółowy. Autentyczność kolorów i ich wierne odwzorowanie ma potwierdzać certyfikat „Zweryfikowane przez PANTONE”. Według niego, S95B wiernie odwzorowuje 2030 barw PANTONE oraz 110 odcieni skóry.

Samsung OLED S95B
fot. Samsung

Producent zastosował tutaj również rozwiązania znane ze swoich innych telewizorów, w tym z serii Neo QLED. Spośród nich można wymienić chociażby funkcję Skalowania do 4K, która wykorzystuje sztuczną inteligencję z 20 sieciami neuronowymi do upscalingu treści, a także Zaawansowany Upłynniacz Ruchu+, który umożliwia upłynnienie ruchu do 120 Hz podczas oglądania transmisji sportowych.

Na pokładzie znalazł się również udoskonalony Smart Hub oraz wiele innych funkcji znanych użytkownikom telewizorów Samsung, takich jak udogodnienia dla graczy, tryb Multi View, a także funkcja SmartThings. Telewizor obsługuje Dolby Atmos, technologię Dźwięku Podążającego za Obiektem oraz Q-Symphony (poprawiania synchronizacji z wybranymi soundbarami producenta).

Samsung OLED S95B
fot. Samsung

S95B oferuje rozdzielczość 4K (3840 x 2160), ma wsparcie HDR10+, głośniki 60 W i obsługuje FreeSync Premium. Telewizor, rzecz jasna, jest wyposażony w tuner DVB-T2/HEVC, a więc jest gotowy na nowy standard nadawania w naszym kraju. Ponadto, ma 4 złącza HDMI, 2 porty USB, złącze Ethernet, obsługuje Wi-Fi 5 oraz Bluetooth 5.2.

Dostępność i cena nowego telewizora

Nowy telewizor Samsung OLED jest już dostępny w Polsce. Producent wprowadził do sprzedaży dwa rozmiary tego urządzenia, 55 cali oraz 65 cali. Zakupu obu z nich można dokonać na stronie producenta.

55-calowy model S95B został wyceniony na 10999 złotych, zaś wersja z ekranem o przekątnej 65 cali – na 14999 złotych.