Inteligentny monitor Samsung Smart Monitor M8
(fot. Samsung)

Inteligentny monitor Samsunga w nowych kolorach. Wygląda… trochę znajomo

Tuż przed targami CES 2022 Samsung zaprezentował nowy produkt z serii Smart Monitor. Model M8 odkrył już przed nami wszystkie karty. Podsumujmy, co oferuje to urządzenie oraz przyjrzyjmy się nieco bliżej jego designowi.

Wygląda jak iMac, a oferuje… niewiele mniej

Nowy Samsung Smart Monitor M8 to coś więcej niż wyświetlacz dla naszego komputera. Jak wskazuje nazwa, urządzenie to pozwala skorzystać z kilku ciekawych funkcji. Dzięki zastosowaniu oprogramowania znanego z telewizorów koreańskiej marki, możemy tutaj znaleźć m.in. aplikacje usług streamingowych. Brzmi to nieco dziwnie, ale na tym monitorze można, niezależnie od podłączenia do komputera, uruchamiać Netfliksa, Disney+ czy też Apple TV+.

Smart Hub pozwala podłączyć do monitora myszkę i klawiaturę, a następnie połączyć się bezprzewodowo z komputerem z systemem Windows lub macOS. Możliwe jest również skorzystanie z interfejsu Samsung DeX, a także przesyłanie ekranu lub treści ze smartfona, w tym także za pomocą technologii Apple AirPlay 2. Dostępne są tutaj również aplikacje pakietu Microsoft 365.

Inteligentny monitor Samsung Smart Monitor M8
(fot. Samsung)

Dzięki podłączanej za pomocą złącza magnetycznego kamerce SlimFit Cam, możliwe jest również prowadzenie rozmów w aplikacjach do wideokonferencji, takich jak Google Duo. Kamera ma funkcje śledzenia twarzy i automatycznego przybliżania po jej wykryciu, by zawsze trzymać nas w centrum kadru. Ponadto, wbudowane mikrofony Far Field Voice, umożliwiają nie tylko prowadzenie rozmów przez komunikatory, ale również wydawanie komend asystentom głosowym, takim jak Bixby lub Amazon Alexa.

Wszystko to zamknięte w zgrabnej obudowie, która do złudzenia przypomina komputery iMac z procesorem Apple M1. W szczególności, gdy przyjrzymy się trzem nowym wersjom kolorystycznym, które właśnie zaprezentowano.

Mimo wszystko, trzeba przyznać, że zarówno bardziej subtelna wersja Warm White, jak również nieco weselsze odmiany monitora Samsung M8, czyli Sunset Pink, Daylight Blue oraz Spring Green, wyglądają zgrabnie i nowocześnie.

Zagłębiając się w specyfikację techniczną urządzenia – Samsung Smart Monitor M8 ma ekran o przekątnej 32” o rozdzielczości UHD (3840 x 2160 pikseli), niestety, odświeżany jedynie w 60 Hz. Urządzenie oferuje maksymalną jasność na poziomie 400 cd/m2, kontrast 3000:1 oraz kąty widzenia 178 stopni. Monitor pokrywa 99% przestrzeni barw sRGB. Użytkownicy mogą skorzystać z łączności WiFi 5 oraz Bluetooth 4.2.

Najnowszy produkt Samsunga oferuje microHDMI oraz dwa złącza USB-C, pozwalające ładować podłączone urządzenia z maksymalną mocą 65 W. Na pokładzie znalazły się również dwa głośniki o mocy 5W. Do sprzętu dołączona jest magnetyczna kamerka do wideorozmów, a także pilot.

Inteligentny monitor Samsung Smart Monitor M8
(fot. Samsung)

Samsung Smart Monitor M8 – dostępność i cena

Samsung zapewnia, że nowy inteligentny monitor będzie wkrótce dostępny w przedsprzedaży na całym świecie. W chwili publikacji tego artykułu szczegóły na temat jego dostępności oraz ceny nie są znane – model nie jest dostępny na polskiej stronie producenta.

AKTUALIZACJA, 19:30: W amerykańskim sklepie internetowym Samsunga monitor M8 pojawił się w przedsprzedaży. Jego cena wynosi 699,99 dolarów. Pierwsze dostawy tego urządzenia powinny dotrzeć do użytkowników 29 kwietnia 2022 roku. Wciąż nie znamy jednak ceny na rynkach europejskich.

Jeśli pojawią się nowe informacje na temat Smart Monitor M8, na pewno damy Wam znać.