Google

Google Meet jest już w stanie spisywać rozmowy na żywo

Google Meet doczekało się nowej funkcji. Dzięki wtyczce obsługującej usługę Otter.ai, aplikacja jest w stanie prowadzić transkrypcję rozmów w czasie rzeczywistym. Wszystko to przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Oczywiście rozwiązanie jest nieco ograniczone w zakresie samego języka wykorzystywanego w rozmowie.

Otter.ai to usługa, która została zintegrowana z komunikatorem Google Meet. W tym przypadku rozwiązanie ma wykorzystać sztuczną inteligencję do prowadzenia transkrypcji w czasie rzeczywistym, podczas spotkania użytkowników. Google Meet nie jest jedyną aplikacją, w której Otter.ai oferuje swoje możliwości. Kolejną z nich jest chociażby alternatywny, bardzo popularny komunikator do wideokonferencji – Zoom.

Google Meet z transkrypcją na żywo

Otter.ai to usługa, która słucha rozmowy użytkowników na żywo i przetwarza ją na tekst przy pomocy sztucznej inteligencji. Samo narzędzie jest jednak dość wyrafinowane i oferuje takie funkcje, jak chociażby rozpoznawanie różnych mówców, a także powrót do nagranej wersji audio podczas sprawdzania transkrypcji słownej.

Transkrypcje mają automatycznie umożliwiać użytkownikom możliwość przewinięcia konwersacji oraz zweryfikowanie informacji, które padły w słownej postaci. Otter.ai pozwala również na dzielenie się rozmową z innymi użytkownikami, bez większych przeszkód.

Obecnie Otter.ai jest ograniczone jedynie do języka angielskiego i nie wiadomo, jak dokładnie będzie wyglądał rozwój samej aplikacji w nadchodzących miesiącach. Warto jednak wiedzieć o tym rozwiązaniu, bowiem może ono przydać się osobom pracującym na co dzień w języku innym niż polski.

Otter.ai jako rozszerzenie jest dostępne w sklepie Chrome Web Store. Po jego zainstalowaniu całość automatycznie integruje się z przeglądarką Google Chrome.