Google Meet

Kolejne ulepszenie Google Meet – zastępowanie tła obrazkiem

Funkcja wirtualnego tła już od dawna jest częścią wielu popularnych serwisów wideokonferencyjnych. Tym razem przyszła pora na Google Meet. Kalifornijska firma ogłosiła, że następna aktualizacja desktopowej wersji programu przyniesie właśnie to ulepszenie.

Kolejne ulepszenie Google Meet - zastępowanie tła obrazkiem
Sposób działania nowej funkcji Google Meet / fot. Google

„Pokaż swoją osobowość”

Naturalnie, funkcja ta zastąpi tło przez wycinanie naszej sylwetki w czasie rzeczywistym. Biorąc pod uwagę, że za tym ulepszeniem zapewne stoi sztuczna inteligencja Google, może się ono okazać jednym z najdokładniejszych narzędzi tego typu na rynku.

Aby go użyć, wystarczy wybrać odpowiednią opcję w menu w prawym dolnym rogu ekranu. Do wyboru mamy domyślne zdjęcia, jak i możliwość wybrania plików z komputera. Firma pisze, że w ten sposób możemy spersonalizować swoją wideokonferencję, a także ukryć wygląd naszego otoczenia.

Google Meet
Wirtualne tło znajdziemy pośród ustawień pełnego ekranu i włączania napisów / fot. Google

Zaplanowana aktualizacja

Oprócz tego, znajdziemy tam opcję rozmycia tła, która została wprowadzona już we wrześniu. Obie te funkcje będziemy mogli włączyć jeszcze przed rozpoczęciem wideokonferencji – za każdym razem manualnie. Nowe narzędzie będzie dostępne zarówno dla posiadaczy firmowego pakietu Google Suite, jak i indywidualnych użytkowników z kontem Google. Nie będą mogli z niego jednak skorzystać uczniowie na koncie edukacyjnym.

Funkcja zastępowania tła już jest dostępna dla wybranych użytkowników Google Meet w przeglądarce Chrome na systemach Windows i macOS. Google ma zamiar w najbliższej przyszłości udostępnić to narzędzie dla wszystkich, również na urządzeniach mobilnych.