Google
fot. Google

Google Nest Hub Max obsłuży wideorozmowy Zoom

W czasach epidemii i globalnego namawiania do pozostania w domach, wideorozmowy przeżywają drugą młodość. Na wszystkim szczególnie skorzystał serwis Zoom. Teraz, w spotkaniach na nim organizowanych, będziemy mogli uczestniczyć za pomocą Google Nest Hub Max.

Zoom jako centrum spotkań

Każdy, kto choć raz musiał odbyć zdalne spotkanie, e-lekcję, czy też po prostu śledzi co dzieje się na świecie, musiał usłyszeć o serwisie Zoom. Ta nieznana dotychczas aplikacja, stała się jedną z najpopularniejszych platform do spotkań, pracy i nauki dla milionów osób

Pomimo wielu przypadłości “wieku dziecięcego”, już teraz tacy giganci jak Google, czy Facebook zdają sobie sprawę, że w te święta to właśnie Zoom wykorzystywany będzie najczęściej do spotkań z rodziną i znajomymi. Już jakiś czas temu widzieliśmy zapowiedzi, że obsługa rozmów prowadzonych poprzez Zoom trafi do urządzeń Google Home, czy Facebook Portal. Produkty, takie jak Nest Hub Max, czy właśnie Facebook Portal stanowią bowiem idealną platformę dla Zoom – mamy bowiem duży ekran, dobrej jakości kamerę, a także wyśmienite mikrofony dbające o jakość rozmowy. 

Z perspektywą kolejnego globalnego lockdownu, wsparcie dla usługi Zoom staje się kluczową specyfikacją wielu urządzeń. Nic więc dziwnego, że coraz większa ilość producentów stara się dodać to do swoich produktów, aby móc sprzedać ich jak najwięcej, jeszcze przed samymi świętami. Do tego wyścigu dołączyło dzisiaj i Google

Nest Hub Max portalem do rodziny i znajomych

Do programu Preview (umożliwiającego wcześniejszy dostęp do najnowszych funkcji), dla urządzenia Google Nest Hub Max, dodane zostało wsparcie dla rozmów prowadzonych przy użyciu platformy Zoom. Na ten moment, aby móc z tego korzystać, trzeba mieć konto Zoom założone w Wielkiej Brytanii, USA, Australii, lub też Kanadzie (może być ono darmowe), które to następnie należy połączyć z kontem Google wykorzystywanym na głośniku.

Google Nest Hub Max obsłuży wideorozmowy Zoom

Po skończonym procesie konfiguracji, użytkownik zyska możliwość tworzenia, a także dołączania do trwających (lub zaplanowanych) spotkań. Aplikacja wykorzysta oczywiście wbudowany ekran, kamerę, a także zestaw głośników i mikrofonów do przeprowadzenia rozmowy.

Na ten moment niewiadomą pozostaje niestety data wprowadzenia wsparcia dla wszystkich. Nie wiadomo również jak sprawa ma wyglądać w przypadku kont firmowych, uczelnianych, a także tych założonych w innych krajach niż te wymienione wcześniej. Zakładając, że wsparcie to zostanie dodane, Nest Hub Max może okazać się wyjątkowo dobrym zakupem w erze e-nauczania i pracy zdalnej.