Google nest secure
fot. Google

Google porzuca Nest Secure

Google potwierdziło, iż wycofuje swój system alarmowy Nest Secure. Amerykańska firma nie pozwoli już kupić wspomnianego akcesorium i wygląda na to, że na razie nie znajdziemy dla niego żadnej alternatywy. Na całe szczęście Google nie porzuci klientów posiadających Nest Secure – będą oni dalej otrzymywać stosowne aktualizacje.

Google w rozmowie z serwisem Android Police potwierdziło, iż wycofuje produkt Nest Secure ze swojego sklepu. Na stronie sklepu faktycznie znalazł się duży przycisk z informacją, iż tego akcesorium nie będzie można kupić. Google będzie jednak dalej wspierało posiadaczy Nest Secure dostarczając im aktualizacje zabezpieczeń oraz dbając o odpowiednie poprawki.

Google rezygnuje z Nest Secure

Google wprowadziło system Nest Secure pierwotnie w 2017 roku. Całość została zaprojektowana jako modułowy, polegający na małym urządzeniu w kształcie krążka hokejowego sprzęt, który opiera się o czujniki Nest Detecs możliwe do umieszczenia przez użytkownika w różnych miejscach. Cała konstrukcja łączy się także z aplikację Nest, dzięki czemu każda z osób może otrzymywać odpowiednie powiadomienia na telefon i zdalnie rozbrajać lub aktywować system zabezpieczeń. W 2018 roku Google obniżyło cenę Nest Secure do 399 dolarów za zestaw.

Jak się później okazało, Nest Guard posiadał także specjalny mikrofon na urządzeniu, o którym kupujący nie wiedzieli, dopóki Google nie dodało do swojego produktu obsługi Asystenta.

Google
Google Nest Secure / fot. Google

Co dalej?

Google nie kończy z technologią pozwalająca na zabezpieczenie inteligentnego domu. Firma wciąż sprzedaje dzwonki wideo, kamery bezpieczeństwa, czujniki dymu i nie tylko. W sierpniu tego roku Google zainwestowało 450 milionów dolarów w firmę ochroniarską ADT mówiąc, iż urządzenia Nest zostaną w przyszłości zintegrowane z technologiami oferowanymi przez ADT.

Ważne jednak, iż wszystkie osoby posiadające Nest Secure będą dalej otrzymywały stosowne poprawki.