Google Nest

Google potwierdza swoje plany dotyczące nowych kamer Nest

Google potwierdziło swoje plany dotyczące kamer Nest przeznaczonych na 2021 rok. Niektóre urządzenia zostaną wycofane z produkcji, a amerykańska firma zastąpi je zupełnie nowym sprzętem. Nest ma dalej inwestować w swoje „innowacyjne rozwiązania”. Co kryje się pod tym hasłem?

Google zamierza wprowadzić sporo zmian w zakresie swoich inteligentnych kamer Nest. Obecnie amerykańska firma ma w swojej ofercie kilka modeli: między innymi Nest Cam Indoor, Nest Cam IQ Indoor czy Nest Cam Outdoor. Modele IQ mają ulepszoną jakość wideo oraz funkcje bazujące na sztucznej inteligencji – pozwalającej rozpoznawać między innymi zwierzęta czy twarze.

Google twierdzi, iż dalej będzie wspierać swoje kamery Nest, jednak amerykańska firma przygotowuje zupełnie nowe sprzęty na 2021 rok.

Google Nest

Google przygotowuje nowe kamery Nest

Google nie podało żadnych nowych szczegółów dotyczących tego, jak dokładnie będzie wyglądało portfolio firmy w zakresie nowych kamer Nest. Zaledwie chwilę temu pojawiły się plotki na temat tego, iż amerykańska firma przygotowuje zupełnie nowe urządzenie z segmentu smart home z nieco mocniejszym zasilaczem – bardzo możliwe, że w tym przypadku chodzi o jedną z nowych kamer Nest.

Nie jest również zaskakujące, że Google swoiście wyprzedza potencjalne plotki oraz przecieki – podobnie, jak w przypadku smartfonów amerykańskiego producenta. Google ma od lat ogromne problemy z wyciekiem danych i przed premierą produktów amerykańskiej firmy zazwyczaj o nowościach wiadomo już niemalże wszystko.

Potwierdzając tworzenie nowych kamer Nest Google uspokaja także użytkowników, którzy chcieli zainwestować w cały ekosystem, jednak wstrzymywali się czekając na nowe urządzenia.

No cóż, na ten moment nie pozostaje nam nic innego, jak tylko cierpliwie czekać.