Google rozszerza funkcje Asystenta na nowe sprzęty
Głośnik z Asystentem Google, fot. Dan Farell - Unsplash.com

Google rozszerza funkcje Asystenta na nowe sprzęty

Google zdecydowało się rozszerzyć dostępność wybranych funkcji swojego inteligentnego Asystenta na sprzęty firm trzecich. Już niedługo z nowych rozwiązań będą mogli skorzystać posiadacze głośników od Bose czy Sonos.

Asystent Google jest dostępny na wielu urządzeniach, jednak jak to zwykle bywa, te sygnowane logiem amerykańskiego producenta mogą najpierw skorzystać z jego nowych funkcji. Tym razem sytuacja się zmienia. Google poinformowało o udostępnieniu nowych funkcjonalności dla głośników firm trzecich.

Czego można się spodziewać?

Nowe funkcje Asystenta

Największą nowością jest funkcja Voice Match. Rozwiązanie pozwala zidentyfikować głos więcej niż jednego użytkownika – głośniki będą w stanie zrozumieć do sześciu unikalnych głosów. Przed rozpoczęciem użytkowania będzie należało połączyć konto każdej osoby z głośnikiem.

Drugą z nowości jest możliwość konfigurowania czułości „słowa klucza” na każdym z głośników lub wyświetlaczy. Funkcja ta została wprowadzona już jakiś czas temu, jednak różne sprzęty mają różne czułości mikrofonu i odsłuchu. Od teraz użytkownicy będą mogli ujednolicić tego typu parametry.

Ostatnia zmiana dotyczy ustawienia domyślnego głośnika do odtwarzania muzyki. Funkcja będzie automatycznie odtwarzała dźwięk z uprzednio wybranego sprzętu – nawet, jeśli znajduje się on w innym pokoju.

Kto dostanie je pierwszy?

Google nie poinformowało dokładnie, które głośniki firm trzecich mogą spodziewać się wdrożenia opisywanych wyżej funkcji. W kuluarach mówi się jednak o tym, iż jako pierwsze otrzymają je posiadacze sprzętów z logiem Bose oraz Sonos.

Póki co trzeba więc uzbroić się w cierpliwość.