HomePod Mini

HomePod Mini kompatybilny z większą ilością ładowarek

Apple pozwoli, aby HomePod Mini działał z innymi ładowarkami. Użytkownicy, którzy zainstalowali aktualizację do iOS 14.3 zauważyli, iż wspomniane akcesorium umożliwia skorzystanie z niezależnego zasilania o mocy mniejszej niż 20W.

W serwisie Reddit, pojawiły się zgłoszenia użytkowników, którzy zauważyli, iż po ostatniej aktualizacji inteligentnego głośnika Apple HomePod Mini jest on w stanie skorzystać z niezależnych źródeł zasilania – o odpowiedniej mocy. Co prawda amerykańska firma dodaje do zestawu stosowny kabel i zasilacz, jednak sama konstrukcja może również działać w oparciu o ładowarki firm zewnętrznych o mocy co najmniej 18W. Co ciekawe, głośnik zareagował również na powerbank z większą mocą, co może przełożyć się na jego użytkowanie w praktycznie każdym miejscu.

HomePod Mini zadziała z wieloma zasilaczami

Wcześniej przy próbie skorzystania z głośnika HomePod z innymi zasilaczami, urządzenie wyświetlało pomarańczowe światło na obudowie i nie działało. Może tak być nadal w przypadku niektórych zasilaczy o mocy 18W – wygląda na to, że te, które działają wymagają bowiem określonych profili mocy. W pudełku z HomePod Mini znajduje się jednak zasilacz o mocy 20W. Większość klientów Apple posiada już jednak w swojej kolekcji ładowarkę o mocy 18W i większej.

Zmiana została zauważona po ostatniej aktualizacji oprogramowania, jednak Apple zdaje się milczeć w opisywanym temacie. Jeśli nie zaktualizowaliście jeszcze swoich głośników, wystarczy, że otworzycie aplikację Dom na swoim telefonie lub tablecie i dotkniecie ikony domu w lewym górnym rogu. Z poziomu ustawień będzie można zainstalować stosowną aktualizację.

W większości przypadków, inteligentne głośniki amerykańskiego producenta aktualizują się jednak automatycznie.