Nowe gogle VR od HTC VIVE już dostępne! Coś dla profesjonalistów i coś dla graczy

Nowe gogle VR od HTC VIVE już dostępne! Coś dla profesjonalistów i coś dla graczy

Zgodnie z przewidywaniami, konferencja VIVECON 2021 przyniosła premierę dwóch zestawów do wirtualnej rzeczywistości – HTC VIVE Focus 3 oraz HTC VIVE Pro 2, a wraz z nimi, zestawu narzędzi dedykowanych profesjonalistom.

VIVECON 2021 to jedna z tych konferencji, o których najważniejsze informacje były znane już chwilę wcześniej. Wiedzieliśmy co zostanie zaprezentowane, nie znaliśmy jedynie szczegółów dotyczących nowości i ich cen. Teraz nowe gogle VR od HTC VIVE nie skrywają przed nami już żadnych tajemnic.

HTC VIVE Pro 2 – zupełnie nowa jakość rozrywki w VR

Jak informuje HTC VIVE, gogle Pro 2 to zupełnie nowy standard. Wyposażone zostały w wyświetlacz o rozdzielczości 5K (po 2,5K dla każdego oka) i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Nowe soczewki pozwoliły zwiększyć pole widzenia do 120 stopni, przez co udało się dostarczyć użytkownikom wrażenia bliższe naturalnym niż kiedykolwiek wcześniej.

W opracowaniu gogli Pro 2 HTC VIVE współpracowało z firmami NVIDIA i AMD, czyli producentami kart graficznych dla komputerów PC, którym to dedykowane są nowe gogle. Dzięki temu zoptymalizowano technologię Display Stream Compression, zgodną z DisplayPort 1.2.

HTC VIVE Pro 2

Co istotne, wszystkie akcesoria ekosystemu VIVE StreamVR, w tym VIVE Tracker i VIVE Facial Tracker pozostają zgodne z VIVE Pro 2.

Gogle HTC VIVE Pro 2 dostępne są w przedsprzedaży w wersji HMD (sam headset) w cenie 3499 złotych. Zestaw z dwoma stacjami bazowymi 2.0 i kontrolerami VIVE pojawi się w sprzedaży 4 sierpnia. Kosztował będzie 6699 złotych.

HTC VIVE Focus 3 – VR dla biznesu

W przeciwieństwie do zestawu Pro 3, HTC VIVE Focus 3 jest zestawem autonomicznym, niewymagającym do pracy połączenia z komputerem. Podobnie jak konstrukcja dedykowana rozrywce, tu również znalazł się wyświetlacz 5K, jednak częstotliwość odświeżania została ograniczona do 90 Hz. Pole widzenia to również 120 stopni.

VIVE Focus 3 oferuje również wymienną baterię, dzięki czemu zestawu można używać przez cały dzień roboczy. Jego serce to platforma Qualcomm Snapdragon XR2. Chętnym przedsiębiorstwom przyjdzie za niego zapłacić 5528 złotych + VAT (24-miesięczna gwarancja biznesowa i usługi VIVE w cenie), a koszt dodatkowej baterii to 406 złotych + VAT.

HTC VIVE Focus 3

Nabywcy gogli HTC VIVE Focus 3 będą mogli skorzystać z pakietu usług VIVE Business, czyli oprogramowania i usług dostosowanych do potrzeb firm, niezależnie od ich wielkości. W jego skład wchodzą platformy VIVE Business Management Device, VIVE Business AppStore, VIVE Business Training i VIVE Business Streaming.

Tak o nowych goglach HTC VIVE wypowiada się ich producent:

Podczas VIVECON na nowo zdefiniowaliśmy wirtualną rzeczywistość klasy premium zarówno dla firm, jak
i konsumentów, z oszałamiającą rozdzielczością 5K i polem widzenia 120 stopni, wyznaczając nowy punkt odniesienia dla PC VR i zestawów VR All-in-One. VIVE Pro 2 zapewnia niesamowite, wciągające wrażenia z płynną grafiką, wygodą i precyzyjnym śledzeniem, gdy liczy się każdy piksel.
”- powiedział Graham Wheeler, dyrektor generalny HTC VIVE EMEA i dodaje – „VIVE Focus 3 zapowiada nową erę biznesowej rzeczywistości wirtualnej – stworzonej z myślą o oszałamiających efektach wizualnych, a jednocześnie wytrzymałej i lekkiej, zapewniającej doskonały komfort i łatwość użytkowania. Nasze nowe rozwiązania VIVE Business ułatwiają korzystanie z VR, więc niezależnie od tego, czy jest to mały start-up, czy duża międzynarodowa firma, każdy może skorzystać z transformacyjnego potencjału VR.