HTC VIVECON

Już za kilka dni zobaczymy nowe gogle VR od HTC. Warto czekać?

Premiera nowych gogli do wirtualnej rzeczywistości od firmy HTC zbliża się wielkimi krokami. Pierwsze przecieki mówią wprost: warto czekać na wydarzenie i obejrzeć je samodzielnie!

Dla wszystkich tych, którym praca i rozrywka w wirtualnej rzeczywistości jest szczególnie bliska, najważniejszą datą w najbliższym czasie, z całą pewnością jest HTC VIVECON 2021. Podczas wydarzenia zaplanowanego na 11 i 12 maja, najprawdopodobniej, obejrzymy dwa, zupełnie nowe egzemplarze gogli do wirtualnej rzeczywistości wyprodukowane przez HTC. Spodziewamy się, że będą to zarówno rozwiązania do zastosowań domowych, jak i profesjonalnych.

Gotowi na pracę w VR?

Dokładnie takie pytanie znalazło się w jednym z postów opublikowanych w mediach społecznościowych, promujących nadchodzące wydarzenie HTC VIVECON 2021. Na towarzyszącej zapowiedzi grafice widzimy, najprawdopodobniej, gogle VR z kamerami skierowanymi na twarz noszącego. Jak zostaną wykorzystane? Jak gogle od HTC wpłyną na warunki pracy, zwłaszcza zdalnej?

O tym przekonamy się dopiero podczas prezentacji. Wszystko, co wiemy w tym momencie, to najbardziej prawdopodobna nazwa urządzenia – HTC VIVE Focus 3 Business Edition i to, że będą w stanie pracować samodzielnie, bez połączenia z komputerem.

Jeszcze więcej rozrywki

Obok gogli do pracy, zgodnie z zapowiedziami, nie zabraknie tych przeznaczonych do korzystania w warunkach domowych. HTC VIVE Pro 2, bo najprawdopodobniej o tym modelu mowa, mają wznieść rozrywkę w VR na zupełnie nowy, nieznany dotąd poziom.

Tyle nieoficjalnych zapowiedzi, pora na konkrety. Te, najprawdopodobniej, już 11 maja.