HTC VIVE Tracker 3.0

HTC Vive wprowadza na rynek nowe urządzenia. Zaawansowane śledzenie mimiki twarzy na wyciągniecie ręki!

Na rynku gogli VR mamy kilku czołowych producentów sprzętu. Jednym z nich z pewnością jest firma HTC, która już od kilku lat dostarcza na półki sklepowe gogle HTC Vive, a także kilka pobocznych produktów związanych z technologią wirtualnej rzeczywistości — dziś właśnie o dwóch takich.

HTC VIVE Tracker 3.0

To urządzenie możecie już poniekąd znać, bo HTC VIVE Tracker 3.0 to (jak nie trudno domyślić się po nazwie) trzecia już generacja urządzeń, służąca do precyzyjnego śledzenia naszych ruchów w przestrzeni. „Trójka” będzie oczywiście pod każdym względem lepsza od swoich poprzedników, w porównaniu ze wcześniejszym modelem, VIVE Tracker 3.0 jest o 33% mniejsze i 15% lżejsze.

HTC VIVE Tracker 3.0

Jednak największe zmiany zachodzą w czasie pracy na baterii — ten ma być teraz zwiększony o aż 75%! Powinno to sprawiać, że urządzenie wytrzyma na pojedynczym ładowaniu około 7 godzin. Dodatkowo VIVE Tracker 3.0 jest w pełni kompatybilne z poprzednim mocowaniami Trackera 2.0, a także wspiera każde urządzenie z obsługą SteamVR.

HTC Nowy VIVE Tracker 3.0 będzie dostępny na całym świecie od 6 kwietnia tego roku w cenie 629 złotych.

HTC VIVE Tracker 3.0

HTC VIVE Facial Tracker

Kompletną nowością jest za to HTC VIVE Facial Tracker, który (jak również nie trudno domyślić się po nazwie) pozwoli śledzić mimikę naszej twarzy podczas korzystania z gogli. No dobrze, może niecałej twarzy, bo jednak górna część naszej głowy będzie zasłonięta goglami VR HTC. Tak więc urządzenie będzie śledzić „tylko” 38 ruchów naszej twarzy w obrębie warg, szczęki, zębów, języka, podbródka i policzków.

VIVE Facial Tracker pozwoli więc na bardzo realistyczne jak na dzisiejsze standardy przechwytywanie dolnych części twarzy, co może się przydać nie tylko podczas grania w gry, ale także podczas pracy w wirtualnym środowisku z innymi osobami, gdzie wykorzystywane są nasze avatary. VIVE Facial Tracker dzięki zastosowaniu dwóch kamer i technologii podczerwieni, powinien sobie radzić z przechwytywaniem naszych ruchów twarzy nawet w największych ciemnościach.

HTC VIVE Facial Tracker będzie dostępny na całym świecie od 6 kwietnia tego roku w cenie 629 złotych.

HTC VIVE FACIAL TRACKER

Dzięki powyższym urządzeniom, a także samym goglom HTC Vive i VIVE Pro Eye, firma HTC może pochwalić się prawdopodobnie najdokładniejszym śledzeniem całego naszego ciała w zastosowaniach komercyjnych na rynku.