Kamera Huawei Camera Pro z ruchomą podstawką trafia do sprzedaży

Kamera Huawei Camera Pro z ruchomą podstawką trafia do sprzedaży

Po listopadowej premierze, wreszcie nadszedł czas na rozpoczęcie oficjalnej sprzedaży inteligentnej kamery Huawei Camera Pro. Ten najnowszy produkt z kategorii Smart Home, poza ciekawym wyglądem, od konkurencji wyróżnia się także tym, jaki system operacyjny kontroluje jego działanie.

Huawei Smart Selection Camera Pro

Podczas swojej konferencji, która odbyła się na samym początku listopada zeszłego roku, Huawei pokazał kilka ciekawych produktów. Oprócz opisywanego już wtedy inteligentnego dzwonka do drzwi Doorbell Pro, firma zaprezentowała serię kamer – Camera Pro oraz Camera S.

Jak dowiedzieć się mogliśmy z udostępnionych informacji, wersja z dopiskiem Pro charakteryzować miała się obrazem o rozdzielczości 2K, napędzaną sztuczną inteligencją detekcją widzianych przedmiotów (i osób), wbudowaną bezpieczną pamięcią, a także działaniem pod kontrolą autorskiego systemu Harmony OS. Produkt był przewidziany do korzystania w np. pokojach dla dzieci, w których to dzięki ruchomej podstawie byłby on sam w stanie podążać za pociechą

Dzięki wbudowanej pamięci (tutaj do wyboru mamy wersję z 32GB oraz z 64GB) Camera Pro miałaby być w stanie działać bez potrzeby wsadzania dodatkowej karty microSD, oferując tym samym aż 5-krotnie większą żywotnością oraz prędkość przewyższającą tego typu nośniki aż o 10 razy.

Kamera Huawei Camera Pro z ruchomą podstawką trafia do sprzedaży
fot. Huawei

Huawei w trakcie listopadowej konferencji chwalił się również autorskim HiLink SDK – systemem łączności spełniającym najwyższe wymogi bezpieczeństwa wśród standardów IoT. Całą kamerą zarządzać ma system operacyjny Harmony OS, który zadba o działanie wszystkich elementów Camera Pro. 

Jak to bywa w przypadku tego typu produktów, dzięki specjalnej aplikacji użytkownik będzie miał dostęp do podglądu na żywo, ale także do nagrań archiwalnych. Te będą mogły być zapisywane do wbudowanej pamięci lub też na kartę microSD.

Inteligentna kamera wreszcie w sprzedaży

O ile na listopadowej konferencji Huawei podał oficjalne ceny Camera Pro, niestety, zabrakło informacji o jej dacie premiery sklepowej. Jak się okazuje, czekać na nią trzeba było prawie dokładnie dwa miesiące, bowiem to właśnie dzisiaj Camera Pro stała się dostępna do zakupu na stronie Jingdong.

Kamera Huawei Camera Pro z ruchomą podstawką trafia do sprzedaży
fot. Huawei

Co ciekawe, w odróżnieniu do podanej na konferencji ceny, obie wersje kamery kosztują delikatnie mniej (po 10 juanów), czyli – odpowiednio – 289 i 389 juanów (166 i 223 złotych) za modele z 32 i 64GB wbudowanej pamięci. Sama wysyłka Camera Pro rozpocząć ma się już 16 stycznia.