Huawei Car Smart Screen pierwszym inteligentnym ekranem do samochodu
fot. Huawei

Huawei Car Smart Screen pierwszym inteligentnym ekranem do samochodu

Ekspansji Huawei na nowe rynki nie ma końca. Po kilku wcześniejszych przeciekach, firma w końcu zaprezentowała swój najnowszy produkt. Huawei Car Smart Screen jest pierwszym inteligentnym ekranem do samochodu, działającym pod obsługą systemu HiCar.

Huawei (Smart Selection) Car Smart Screen

Inteligentne ekrany do samochodów nie są czymś, o czym piszemy każdego dnia. Trzeba przyznać, że jest to dość dziwna nisza, do której zajęcia nie kwapił się jeszcze żaden producent. Na ten moment wszystkie nowe samochody mają swoje autorskie systemy multimedialne, które to swoimi funkcjami nieraz dorównują już smartfonom. 

Starsze samochody za to o ile nie wyposażone w żadne dotykowe ekrany, ani zaawansowane systemy operacyjne, zazwyczaj doposażane są przez właścicieli w co najwyżej nowsze radia. O ile tego typu urządzenia również często pochwalić się mogą zaawansowaną funkcjonalnością, to ich popularność jest raczej znikoma.

Czy wszystko zmieni się za sprawą Huawei, a za kilka lat każdy samochód będzie jeździł z najnowszym produktem tej marki przyczepionym do deski rozdzielczej? Zacznijmy od tego czym w ogóle Huawei Smart Collection Car Smart Screen jest. 

Huawei Car Smart Screen pierwszym inteligentnym ekranem do samochodu
fot. Huawei

Ten wyposażony w 8,9-calowy, dotykowy ekran o rozdzielczości 1920 na 720 pikseli produkt to nic innego, jak inteligentny ekran do samochodu. Jak sugerują zdjęcia udostępnione przez producenta, mocowany jest on na deskę rozdzielczą, skąd będzie on widoczny z każdego miejsca w pojeździe. Oprócz obsługi poprzez dotykowy ekran (oferujący jasność na poziomie 700 nitów), Huawei Car Smart Screen sterowany może być również za pomocą gestów, a także i poleceń głosowych.

Urządzenie ma również dwie kamery – z przodu oraz z tyłu obudowy. Ta skierowana na przednią szybę może być oczywiście użyta jako rejestrator jazdy. Huawei Car Smart Screen jest również pierwszym produktem działającym pod kontrolą autorskiego systemu HiCar.

System ten na sam początek oferuje 30 wbudowanych aplikacji, których użyć możemy do odtwarzania multimediów czy do nawigacji. Jak informuje producent, całe urządzenie podłączyć możemy pod złącza używane przez tradycyjne radia samochodowe.

Przyszłościowe plany Huawei

Huawei Car Smart Screen ma być dopiero pierwszym produktem działającym pod kontrolą HiCar. Producent planuje, że już w roku 2021 na rynek wyjedzie aż 5 milionów samochodów fabrycznie wyposażonych w Car Smart Screen.

Huawei Car Smart Screen pierwszym inteligentnym ekranem do samochodu
fot. Huawei

Dla tych, którzy chcą mieć ekran wcześniej (lub też po prostu w dowolnym samochodzie), będzie on dostępny do sprzedaży już 8 stycznia 2021 roku za około 1699 juanów, co przekłada się na niecałe 1000 złotych.