HarmonyOS

Duża prezentacja Huawei już początkiem czerwca. Zobaczymy nowe, inteligentne urządzenia?

W mediach społecznościowych firmy Huawei pojawiło się zaproszenie na jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii marki. Podczas planowanej prezentacji zapewne poznamy wizję rozwoju koncernu na najbliższy czas. Czy znajdzie się miejsce również dla rozwiązań inteligentnych?

Nikomu, kto interesuje się elektroniką użytkową nie trzeba tłumaczyć, jak mocno firma Huawei ma pod górkę w ostatnich latach. Ograniczenie możliwości z podmiotami zagranicznymi spowodowało, że koncern mógł liczyć właściwie tylko na siebie. Wydarzenie, które odbędzie się początkiem czerwca będzie pierwszą, tak dużą demonstracją tego, co udało się osiągnąć bez współpracy z amerykańskimi firmami.

HarmonyOS – uniwersalny system operacyjny

Już teraz wiadomo, że najważniejszym elementem wydarzenia będzie prezentacja systemu operacyjnego HarmonyOS. Zgodnie z informacją przekazaną przez Huawei, korzysta on z wielu różnych, zewnętrznych źródeł otwartego oprogramowania. W praktyce, jak donoszą analitycy, to gruntownie zmodyfikowany, przemodelowany Android 10 udostępniany na licencji Android Open Source Project, czyli pozbawionej dostępu do usług Google.

Chiński producent deklaruje, że HarmonyOS ma stać się platformą dla bardzo szerokiego spektrum urządzeń. Najprawdopodobniej wśród nich znajdą się również rozwiązania inteligentne, takie jak telewizory. Czy jednak zobaczymy je już początkiem czerwca? Tego nie wiadomo. Wiadomo jedynie, że podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną system HarmonyOS i nowe produkty.

Prezentacja Huawei odbędzie się już 2 czerwca o godzinie 14:00 i będzie transmitowana w internecie dla wszystkich chętnych. Miejmy nadzieję, że jest na co czekać.