Huawei prezentuje Smart Latex Pillow
Huawei prezentuje Smart Latex Pillow | fot. materiały producenta

Huawei Smart Latex Pillow – poduszka, która dokładnie zbada sen

Oficjalna nazwa łóżkowego akcesorium nosi nazwę Smart Choice MOK PLANET Smart Latex Pillow i niewiele mówi o samym produkcie. Opis na stronie produktu zdradza sporo sekretów, które zamiast puchu kryje ta poduszka.

Latex

Nie miałem okazji sprawdzić, jak się sprawuje ten materiał w użytku, ale sądząc po tym, jak spore uznanie ma wśród projektantów i celebrytów, zakładam, że to wygodny materiał. Nawet mimo tego, że wydaje się mało praktyczny. Huawei podkreśla, że poduszka jest wykonana z naturalnego lateksowego kolagenu, który zapewnia doskonałą sprężystość.

Smart Latex Pillow od Huawei
Smart Latex Pillow od Huawei wykonana jest z nietypowego materiału | fot. materiały producenta

Ma to znaczenie przy zachowaniu prawidłowego ułożenia głowy i szyi podczas snu. A to, że niewygodna poduszka może przysporzyć bóle na cały dzień wiadomo nie od dziś. Dla ceniących sobie dbanie i zdrowie ważną informacją jest, że poduszka nie zawiera w sobie grama formaldehydu, a jej materiały i konstrukcja eliminują 93% roztoczy.

Latex to nie innowacja

Materiały użyte do tworzenia inteligentnych rzeczy są bardzo istotne i wpływają na satysfakcję z użytkowania takich sprzętów, ale nie są tym, co wprawia w zachwyt. To, co czyni tę poduszkę wyjątkową, są jej smart możliwości.

We wnętrzu poduszki zostały ukryte liczne czujniki, które odpowiadają za monitorowanie różnorodnych parametrów ludzkiego organizmu. Wszystko odbywa się podczas snu. Producent podkreśla, że czujniki w poduszce są ultracienkie i nie przeszkadzają w żaden sposób w wypoczynku.

Podczas snu Smart Latex Pillow pobiera dane
Podczas snu Smart Latex Pillow pobiera dane | fot. materiały producenta

Smart Latex Pillow jest w stanie zmierzyć częstość oddychania, tętno, cykle snu, a także… to czy głowa znajdowała się przez cały czas snu na poduszce.

Więcej danych to więcej zdrowia

Rejestrowane dane dotyczące snu zbierane są w aplikacji Huawei Smart Life. Akcesorium na podstawie tych danych może generować raporty dzienne, tygodniowe i miesięczne. Na podstawie danych aplikacja może zasugerować użytkownikowi konieczność poprawy niektórych parametrów, przyczyniając się tym samym do poprawy samopoczucia i zdrowia właściciela poduszki.

Aplikacja powiązana ze Smart Latex Pillow zadba o zdrowie
Aplikacja powiązana ze Smart Latex Pillow zadba o zdrowie | fot. materiały producenta

Inteligentna poduszka na ten moment jest dostępna jedynie na rynku chińskim, ale jeśli okaże się sukcesem, można oczekiwać, że niebawem będzie też dostępna w oficjalnej europejskiej dystrybucji. Ci, którzy chcieliby już zacząć korzystać ze Smart Latex Pillow, muszą liczyć się z wydatkiem około 300 zł.