Hulajnoga Rion Apex (źródło: Rion Motors/YouTube)
Rion Apex (źródło: Rion Motors/YouTube)

Ta hulajnoga może pędzić nawet 130 km/h!

Firma Rion Motors, znana przede wszystkim z lekkich, sportowych, ale również szybkich pojazdów stworzyła hulajnogę, która może osiągać nawet 130 km/h. Rion Apex przez swojego producenta nazywany jest hiperelektrycznym pojazdem. Co potrafi?

„Hiperhulajnoga” i jej zaawansowane technologie

Rion Apex jest kolejnym, już trzecim modelem w historii tej firmy. Ten „demon prędkości” został wykonany z aluminium oraz włókna węglowego i jest ręcznie składany. Hulajnoga została wyposażona w dwa silniki: jeden ulokowany w przednim kole, drugi w tylnym, przy czym każdy z nich osiąga moc 22 kW. Oba przyrządy zostały zintegrowane z podwójnym układem wyciszającym Tronic 250 R oraz manetką przyspieszania Tronic Curve.

Pojazd oparty został na technologii wykorzystującej do działania 100,8 V, natomiast pojemność akumulatora to 2534 Wh, czyli po przeliczeniu ponad 25 Ah. Według specyfikacji producenta tego typu bateria pozwala na uzyskanie zasięgu długości nawet 120 kilometrów. Układ hamulcowy opiera się o technologię Magura MT7 SL, który dodatkowo umożliwia odzyskiwanie energii elektrycznej.

Cena, dostępność oraz wysoka prędkość pojazdu

Masa najnowszego modelu pojazdu Rion Motors to ponad 38 kilogramów, a jego technologie i systemy pozwalają na rozwijanie prędkości rzędu 130 km/h. Co ciekawe, prędkość ta jest limitem, który został elektronicznie narzucony przez producenta. Hulajnoga współpracuje z aplikacją dedykowaną na smartfony, dzięki której kierujący jest w stanie cały czas śledzić m. in. prędkość, stan naładowania akumulatora, liczbę pokonanych kilometrów, a także temperaturę silnika.

Jak wynika z informacji, hulajnoga Rion Apex dostępna była za 7495 dolarów, czyli trochę ponad 30 tysięcy złotych. Produkcja i wysyłki mają ruszyć w tym miesiącu, a dostępne zasoby już zostały wyprzedane. Strona firmy Rion Motors jest w przebudowie, więc kto wie – może z czasem producent powiększy zamówienie i pojawi się kolejna szansa na kupno tego lekkiego „hiper” pojazdu.

Rion Apex (źródło: Rion Motors/Facebook)
Rion Apex (źródło: Rion Motors/Facebook)