Infinite Office

Infinite Office – jak będziemy pracować w (niedalekiej) przyszłości

Na tegorocznej konferencji Connect, oprócz Oculus Quest 2, Facebook zapowiedział także cały ekosystem związany z tym urządzeniem. Infinite Office to koncept biura przyszłości, w której to pracujemy właśnie w wirtualnej rzeczywistości. A przyszłość ta nie jest daleka.

Pomiędzy niebem a ziemią

Facebook wciąż skupia się na osobach, które muszą pracować zdalnie z powodu pandemii. Zapewne wiele z nas w tych czasach ma trudności z oddzieleniem miejsca i czasu pracy od odpoczynku. Patrzenie w ten sam ekran przez większość dnia to tegoroczny problem całego społeczeństwa.

Infinite Office ma w tym pomóc. Przez odseparowanie nas od rzeczywistego świata, może sprawić, że odzyskamy balans pomiędzy pracą i relaksem. System Facebooka może działać także w wersji rozszerzonej rzeczywistości, ułatwiając korzystanie z naszej fizycznej przestrzeni.

Przedstawienie konceptu Facebooka / źródło: Oculus – YouTube

Infinite Office zastąpi… wszystko

System ten umożliwi nam pracę na wielu wirtualnych monitorach, które będziemy mogli dowolnie dostosować do swoich potrzeb. Facebook uważa, że Przeglądarka Internetowa Oculus zaoferuje doświadczenie klasy desktopowej. Producent łączy także siły z firmą Logitech, aby przenieść fizyczną klawiaturę K830 do wirtualnej rzeczywistości.

Infinite Office - jak będziemy pracować w (niedalekiej) przyszłości
Wewnątrz Nieskończonego Biura znajdziemy wszystkie potrzebne narzędzia / fot. Facebook via designboom

Infinite Office będzie wymagał okularów Oculus Quest 2. Pierwsi użytkownicy będą mogli skorzystać z funkcji już tej zimy.

Jak ma działać tryb AR / źródło: Oculus – YouTube