Oculus Quest 2

Tak będzie wyglądał Oculus Quest 2. Nowe przecieki Facebooka

Oculus Quest 2 od Facebooka to jeden z najbardziej wyczekiwanych zestawów gogli VR. Wyciekły właśnie oficjalne filmy promocyjne, przedstawiające wygląd i zastosowanie urządzenia. Facebook powinien pokazać Quest 2 jeszcze w tym tygodniu, na konferencji Connect.

Oculus Quest 2 w akcji

Filmy te sugerują, że nowe gogle VR wyposażone będą w procesor zbudowany na platformie Snapdragon XR2 firmy Qualcomm. Jest on specyficznie stworzony na potrzeby urządzeń VR i AR (w ubiegłorocznym Oculus Quest zastosowano Snapdragon 835).

W najnowszej iteracji produktu zobaczymy także 6 GB pamięci RAM, nawet 256 GB pamięci masowej, trójwymiarowe audio, możliwość obsługiwania zestawu bez kontrolerów (przez ruchy rąk) i o 50% więcej pikseli w porównaniu do poprzednika.

Film przedstawiający Oculus Quest 2, na razie tylko przeciek / źródło: Facebook via DimetappWUT

Rozdzielczość Oculust Quest 2 powinna więc wynosić po 2K na jedno oko. Facebook nazywa to wyświetlaczem prawie 4K. Wciąż jednak nie znamy częstotliwości odświeżania ekranu, ani wymiarów urządzenia. Filmy nazywają gogle te lekkimi.

Długo wyczekiwana ergonomia

Quest 2 to samodzielny zestaw, czyli oszczędzi nam zabawy z denerwującymi kablami. Facebook zapowiada też nowe, wygodniejsze kontrolery. Zobaczymy ponownie funkcję Oculus Link, a także wsteczną kompatybilność, pozwalającą na łatwe przenoszenie gier z pierwszej wersji Oculus Quest.

Drugi z oficjalnych filmów Facebooka / źródło: Facebook via DimetappWUT

Chociaż wciąż nie znamy ceny urządzenia, poprzednie przecieki sugerują, że najdroższa wersja Quest 2 może kosztować 399 dolarów, czyli około 1500-1600 złotych.

Najprawdopodobniej nie będziemy musieli długo czekać na więcej informacji. Konferencja Facebook Connect odbędzie się już 16 września.