Facebook Connect

Facebook Connect odbędzie się we wrześniu. Czego możemy się spodziewać?

Za sprawą trwającej pandemii SARS-CoV-2, kolejne istotne wydarzenia w branży technologicznej są odwoływane bądź przenoszone na bliżej nieokreśloną przyszłość. Te, które mimo wszystko odbywają się planowo, organizowane są w formie transmisji internetowych bez fizycznego udziału dziennikarzy czy publiczności. Właśnie tego typu wydarzeniem będzie konferencja Facebook Connect, która będzie miała miejsce już za kilka tygodni.

Oculus Connect to teraz Facebook Connect

Wydarzenie, o którym mowa, dotychczas odbywało się pod nazwą Oculus Connect, pochodzącą od nabytego za okrągłe 2 miliardy dolarów startupu Oculus VR, zajmującego się produkcją urządzeń i oprogramowania do wirtualnej rzeczywistości. Jako że obecnie Facebook skupia się na promowaniu własnej jednostki – Facebook Reality Labs, nazwę zmieniono.

Przedstawiciele Facebooka zapewniają jednak, że sympatycy marki Oculus nie mają powodu do obaw – brand nigdzie się nie wybiera, a ostatnie wydarzenia (konieczność posiadania konta na Facebooku do logowania się do oprogramowania Oculus) nie świadczą o planowanej likwidacji marki.

Facebook Connect
Facebook Connect

AR dołącza do VR

Zmianę nazwy z Oculus Connect na Facebook Connect argumentuje się również znaczącym rozszerzeniem tematyki konferencji. Pod egidą Oculusa dotyczyła, niemal wyłącznie, wirtualnej rzeczywistości. Jako że działalność Facebook Reality Labs jest szersza, z pewnością pojawi się sporo tematów z zakresu rzeczywistości rozszerzonej i nie tylko.

Przede wszystkim wypowiedzi ekspertów

Wydarzenie będzie miało formę transmisji internetowej, dlatego jego najważniejszym elementem będą wypowiedzi ekspertów. Tych będzie ponad 35, podzielonych na 15 sesji tematycznych. Głos zabiorą również dyrektorzy zarządzający Facebooka i Oculusa – Mark Zuckerberg i Michael Abrash.

Facebook Connect odbędzie się we wrześniu. Czego możemy się spodziewać?
fot. Unsplash

Nowości sprzętowe? Raczej nie

Z reguły gwoździem programu tego typu konferencji są prezentacje nowości sprzętowych. W przypadku Facebook Connect jest spora szansa na to, że niestety, takich nie będzie. Spekuluje się jedynie o możliwości prezentacji odświeżonej wersji okularów Oculus Quest, która miała zadebiutować jesienią bieżącego roku, jednak czy istotnie do niej dojdzie, zapewne dowiemy się dopiero podczas samej konferencji.

Oculus Go
fot. Oculus

Z pewnością nie zabraknie za to ciekawych prezentacji dotyczących prac Facebook Reality Labs, osiągnięć oraz planów na przyszłość. Możliwe, że pojawią się również jakieś nowości w kwestii oprogramowania.

Facebook Connect: kiedy i gdzie?

Konferencja Facebook Connect odbędzie się 16 września, w formie transmisji internetowej. Sama transmisja i szczegółowy program zostaną udostępnione na stronie internetowej wydarzenia.