Ta inteligentna mata ma uwalniać od stresu. Jak działa?
Feel Goog Mat (źródło: Kickstarter)

Ta inteligentna mata ma uwalniać od stresu. Jak działa?

W serwisie Kickstarter pojawiła się wciągająca i inteligentna mata Feel Good Mat do terapii wibracyjnej. Jej głównym celem jest redukcja stresu oraz zrelaksowanie ciała i umysłu.

Jak mata może pomóc w zwalczaniu stresu?

Stres to nieodłączna i nieunikniona część naszego życia. Zdarzają się jednak takie dni, gdy nerwowych sytuacji jest po prostu zbyt wiele. Choć technik relaksacji i rozluźniania się czy zwalczania stresu jest mnóstwo, w jednym z serwisów crowdfundingowych pojawiła się inteligentna mata, dzięki której naprężenie ma uchodzić praktycznie samo.

Urządzenie działa w oparciu o dedykowaną aplikację Feel Good Mat+, która pozwala na uruchomienie całego cyklu terapii w postaci wibracji oraz kojących dźwięków. Inteligentna mata może być stosowana zarówno w pozycji leżącej, jak i siedzącej oraz może stanowić dodatek do stosowanej techniki medytacyjnej.

Jak działa ta inteligentna mata?

Mata wpływa nie tylko na zredukowanie stresu, ale również poprawia jakość snu, pogłębia relaks, wycisza i uspokaja, a emitowane wibracje stanowią jeden ze sposobów na aktywowanie przywspółczulnego układu nerwowego. Możliwe jest także uruchomienie kojących dźwięków, które jeszcze bardziej pozwalają osiągnąć spokój i wyciszenie, a nawet sen.

Inteligentna mata sterowana smartfonem (źródło: Kistarter)
Inteligentna mata sterowana smartfonem (źródło: Kickstarter)

Inteligentna mata Feel Good Mat może być zwijana, dzięki czemu zajmuje mało miejsca. Z poziomu aplikacji na urządzenie mobilne możliwe jest indywidualne dostosowanie wibracji w zależności od potrzeb oraz części ciała, które akurat wymagają rozluźnienia. Do wyboru jest zatem górna, środkowa i dolna część ciała.

Aplikacja pozwala również wybrać użytkownikowi tryb, który charakteryzuje jego potrzebę i aktualne oczekiwanie wobec maty. W zależności od wyboru zmienia się także częstotliwość oraz rodzaj emitowanego dźwięku. W ten sposób dla trybu pobudzenia plasuje się ona na poziomie od 12 do 30 Hz, dla rozluźnienia 8 do 13 Hz, natomiast w trybie przygotowania do snu 4-7 Hz. Możliwe jest także uruchomienie trybu Freestyle, który pozwala na zupełnie dowolny wybór częstotliwości i intensywności wibracji maty.