Żabka Nano na terenie Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu (źródło: Żabka)
Żabka Nano na terenie Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu (źródło: Żabka)

Autonomiczna Żabka Nano pojawiła się na terenie pierwszego szpitala

Sieć sklepów Żabka nieustannie zaskakuje swoimi nowościami i innowacyjnością wdrażaną do swoich najnowszych sklepów Nano. Teraz jednak autonomiczny sklep po raz pierwszy pojawił się na terenie jednego z polskich szpitali. Co charakteryzuje te sklepy i w jaki sposób działają?

Na czym polega autonomia Żabka Nano i w jaki sposób działa ten rodzaj sklepu?

Żabka Nano uznawana jest za pewnego rodzaju markę rozwiązań, które pozwalają na bezobsługowe zrealizowanie zakupów. Wstęp do sklepu działa w oparciu o kartę płatniczą lub aplikację mobilną Żappka. Do klienta należy jedynie rejestracja, zabranie produktu i opuszczenie obiektu, płatność dokonuje się automatycznie. Sklepy te otwarte są codziennie i przez całą dobę, same zakupy natomiast mogą trwać nawet mniej niż jedna minuta.

Żabka Nano jest największą z sieci autonomicznych sklepów. Obecnie ich liczba sięga ponad 50 obiektów, a pierwszy ze sklepów typu Nano na terenie Polski powstał w Poznaniu w czerwcu 2021 roku. Takie rozwiązanie lokowane jest zazwyczaj tam, gdzie standardowy sklep nie zmieściłby się, dlatego też można spotkać je m. in. na terenie biurowców, klubów fitness czy na stacjach metra.

Żabka Nano, sklep autonomiczny w formacie store-in-the-store (źródło: Żabka)
Żabka Nano w formacie store-in-the-store (źródło: Żabka)

Pierwszy sklep Nano na terenie szpitala – gdzie można go spotkać?

Grupa Żabka postanowiła teraz otworzyć kolejny tego typu sklep i zlokalizować go na terenie Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. Jego powierzchnia jest niewielka i sięga zaledwie 16m2, a asortyment będzie oferował około 900 produktów, głównie marki własnej.

Należeć do nich będą m. in. dania gotowe Szamamm, kanapki Tomcio Paluch, płynne przekąski Foodini, soki i lemoniady Wycisk oraz świeżo mielona kawa z ekspresu. Ponadto wśród oferty nie zabraknie produktów higienicznych, zważając na to, że w większość klientów będą stanowili pacjenci i ich goście.

Żabka Nano na terenie Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu (źródło: Żabka)
Żabka Nano na terenie Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu (źródło: Żabka)

Jak wynika z informacji, lokalizacja nie jest przypadkowa, jest efektem współpracy władz szpitala z Grupą Żabka, która ma zapewnić pacjentom, odwiedzającym oraz pracownikom dostęp do wysokiej jakości produktów o każdej porze w dowolny dzień tygodnia.