Inteligentne drzwiczki dla kotów (źródło: Pawly)
Inteligentne drzwiczki dla kotów (źródło: Pawly)

Inteligentne drzwiczki dla kotów zapobiegną przynoszeniu ofiar i zatrzymają obce zwierzęta

Firma Pawly opracowała inteligentne drzwiczki zasilane sztuczną inteligencją (AI). Ich zadaniem jest zatrzymywanie obcych futrzaków, a także powstrzymywanie kotów przed znoszeniem zdobyczy do domu. W jaki sposób działają?

Inteligentne drzwiczki rozwiązaniem na kocie ofiary w domu

Koty lubią polować, jest to fakt zależny od natury i powinniśmy raczej do tego przywyknąć. Zdarza się jednak, że nasze futrzaki przynoszą swoją zdobycz do domu. Nieważne czy jest to mysz, szczur, ryjówka, mały ptak czy nawet owady czy gady. Prawdą jest, że nam, jako właścicielom, może to przeszkadzać, szczególnie, gdy pupil skutecznie ukrywa swoją ofiarę, która prędzej czy później stanie się źródłem nieprzyjemnych zapachów.

Dlatego też firma Pawly postanowiła odnaleźć sposób na zapobieganie zjawisku znoszenia zdobyczy do domowych wnętrz. Rozwiązaniem stały się inteligentne drzwiczki, które – dzięki wbudowanej kamerze oraz algorytmom sztucznej inteligencji (AI) – zamykają się, gdy wykryją w pysku kota ofiarę, oraz przesyłają powiadomienie na urządzenie mobilne właściciela.

Co więcej, sposób ten zatrzyma również inne koty, traktując je jako intruzów. Podstawą otwarcia drzwi dla kota jest wszczepiony chip RFID lub obroża z chipem, które stają się kluczem do domu.

Inteligentne drzwiczki dla kotów (źródło: Pawly)
Inteligentne drzwiczki dla kotów (źródło: Pawly)

Łatwy i szybki montaż drzwi dla kotów

Inteligentne drzwiczki, dedykowane dla kotów do 7 kilogramów, pracują przez cały czas, wykrywają wszelkie aktywności również w nocy, dzięki kamerze noktowizyjnej. Dodatkowo w aplikacji możliwe jest śledzenie m. in. czasu aktywności kota czy spędzanego na zewnątrz, a także jego położenia, gdy futrzak znajdzie się w pobliżu innych użytkowników produktu marki Pawly.

Te inteligentne drzwiczki charakteryzują się prostym montażem, realizowanym w zaledwie trzech krokach. Jeśli wymiary są standardowe, a jesteśmy już posiadaczami takiego sprzętu, nie jest konieczne tworzenie nowej dziury. Wystarczy, że z jednej strony przykręcimy drzwi, z drugiej natomiast zamontujemy osłonę oraz podłączymy sprzęt do gniazdka. Sprzęt można zamówić w jednym z serwisów crowdfundingowych, póki co za kwotę w wysokości 325 euro.