Rynek głośników inteligentnych rośnie w szybkim tempie, a ma być jeszcze lepiej

Rynek głośników inteligentnych rośnie w szybkim tempie, a ma być jeszcze lepiej

Inteligentne głośniki zdobywają co raz to większą popularność, dzięki swojej uniwersalności. Jak informują najnowsze dane od firmy statystycznej Canalys, rynek takich urządzeń ma zanotować wzrost o ponad 20% w 2021 roku.

Inteligentne głośniki – ich sprzedaż nieustannie rośnie

Według najnowszych danych, dostarczonych przez firmę statystyczną Canalys, rynek głośników inteligentnych może osiągnąć znaczne wzrosty w 2021 roku. Biorąc pod uwagę najnowszy raport, wynika z niego, że w przyszłym roku światowy rynek głośników inteligentnych, w tym inteligentnych wyświetlaczy, osiągnie 163 mln sztuk, co stanowi wzrost o 21%.

Oczywiście, w tym roku zarówno ilość dostaw, jak i sprzedaż nieco spadła z powodu pandemii Sars-CoV-2, jednak wygląda na to, że światowy rynek zaczął radzić sobie z wirusem i znów osiąga wzrosty. Dla przykładu, Chiny Kontynentalne, które już poradziły sobie z pandemią, w 2020 roku osiągną wzrost sprzedaży inteligentnych głośników na poziomie 16%, podczas gdy w reszcie krajów na świecie ten wzrost ma zatrzymać się na poziomie 3%.

Oczekuje się także, że w 2021 r. światowy rynek inteligentnych głośników stanie się silniejszy, a rynki poza Chinami ożywią się i wniosą większą część rocznego wzrostu. Dokładny podział inteligentnych głośników oraz prognoza ich sprzedaży w 2021r. została ujęta na wykresie poniżej:

Inteligentne głośniki - znaczne wzrosty w 2021 roku (fot. Canalys)
Rynek głośników inteligentnych może osiągnąć znaczne wzrosty w 2021 roku (fot. Canalys)

Dodatkowo statystycy zwracają uwagę na bardzo ciekawą rzecz. Mianowicie, że w Chinach, gdzie przyrost jest największy i wygląda na to, że będzie taki dalej, istnieje pewna dziura w jednym z segmentów cenowych. Oto co na ten temat powiedział jeden z analityków firmy Canalyst, Cynthia Chen:

Segment cenowy 99 USD (około 700 juanów) to w przybliżeniu ziemia niczyja w Chinach, ale odpowiednia dla użytkowników Apple. Apple powinno skorzystać z tej okazji, aby napędzać wykorzystanie swojej muzyki i innych usług konsumowanych w domu.

Dodatkowo, przewiduje się, że w 2024 roku ilość zainstalowanych głośników inteligentnych osiągnie 640 milionów urządzeń. Widać więc wyraźnie, że rynek inteligentnych głośników bardzo szybko rośnie i nie zatrzyma się w najbliższych latach.