Acer Halo - Asystent Google i DTS w niskiej cenie

Acer Halo – Asystent Google i DTS w niskiej cenie

Acer zaprezentował ostatnio mnóstwo nowości, a jedną z nich jest inteligentny głośnik Acer Halo. Uwagę zwraca przede wszystkim użycie DTS przy zaskakująco niskiej cenie tego urządzenia.

Acer Halo to pierwszy inteligentny głośnik tej firmy

Acer Halo już na pierwszy rzut oka wyróżnia się ciekawą dla oka konstrukcją. Od razu w oczy rzuca się stylowa podstawa, która ma diody RGB. Acer obiecuje, że ich najnowszy głośnik zaoferuje bardzo dobry dźwięk, który swoim zasięgiem obejmie każdy pokój, dzięki technologii 360 stopni.

Dodatkowo ma on programowalny wyświetlacz, schowany za tkaninowym obszyciem urządzenia, który pokaże nam godzinę czy informacje o obecnie panującej za oknem pogodzie. Wszystko to będziemy mogli zmieniać z poziomu dedykowanej aplikacji, która jednak aktualnie jest w fazie testów – do sklepowej premiery Acer Halo w 2021 roku powinna być gotowa.

Co zwraca uwagę, to obecność przetwarzania dźwięku DTS, którego główną zaletą jest odpowiednie podbijanie wysokich częstotliwości. To ma pozwolić na osiągnięcie krystalicznie czystego dźwięku, niezależnie od tego w jakiej odległości od urządzenia się znajdujemy.

Acer Halo pozwoli konfigurować wyświetlacz za tkaniną pokrywającą urządzenie (fot. Acer)
Acer Halo pozwoli konfigurować wyświetlacz za tkaniną pokrywającą urządzenie (fot. Acer)

Na górze Acer Halo znajdziemy przyciski Play/Pause (Odtwarzanie/Pauza), Volume +/- (Głośność +/-) oraz przycisk Asystenta Google, który pełni także funkcję sterowania zasilaniem. Co warte odnotowania, głośnik oferuje dwa mikrofony dalekoprzestrzenne, dzięki czemu będziemy mogli włączyć Asystenta nawet z innego pomieszczenia, poprzez wypowiedzenie słów „OK, Google”. Dodatkowo, na urządzeniu znajdziemy suwak, który pozwoli w dowolnym momencie wyłączyć mikrofon. Wszystko w imię prywatności użytkownika.

Niestety, sama firma nie informuje chociażby o wymiarach głośnika, jednak istnieją podejrzenia, że może być podobny do Amazon Echo. Nie mamy także informacji o łączeniu dwóch urządzeń w jedno, jednak większość urządzeń obsługujących Asystenta Google ma taką możliwość, więc można w ciemno założyć, że i tutaj ją znajdziemy.

Acer Halo - Asystent Google i DTS w niskiej cenie
fot. Acer

Tak, jak zostało wspomniane wcześnie, Acer Halo trafi do sprzedaży w grudniu tego roku w cenie 119 euro i będzie go można kupić poprzez oficjalną stronę Acera oraz jego partnerów.