Inteligentne okulary Eyewear 2 (źródło: HUAWEI)
Inteligentne okulary Eyewear 2 (źródło: HUAWEI)

Inteligentne okulary HUAWEI trafiają na Polski rynek. Co potrafią i ile kosztują?

Na polskim rynku debiutują nowe inteligentne okulary HUAWEI. Druga generacja urządzenia Eyewear dedykowana jest do słuchania muzyki czy rozmów telefonicznych. W porównaniu do pierwszego modelu sprzęt gwarantuje m.in. wyższą jakość dźwięku czy skuteczniejsze zbieranie głosu podczas rozmów.

Inteligentne okulary z nowoczesnymi technologiami

HUAWEI wprowadza na rynek w Polsce inteligentne okulary audio, które idealnie sprawdzą się do rozmów czy słuchania muzyki. Co istotne, urządzenie nie jest przeznaczone do czerpania doświadczeń z rozszerzonej rzeczywistości. Szkła zastosowane w okularach mogą być wykonane zgodnie z potrzebami użytkownika i pełnić rolę korekcyjnych.

Inteligentne okulary Eyewear 2 (źródło: HUAWEI)
Eyewear 2 (źródło: HUAWEI)

Eyewear 2 zostały wyposażone w pojemną baterię, która wystarcza na 11 godzin ciągłego słuchania muzyki. Producent zdecydował się na zastosowanie technologii obniżania zużycia energii oraz baterii pojemniejszej o 30%. Dzięki temu z urządzenia można korzystać o 5 godzin dłużej w porównaniu do pierwszej edycji. Na rozmowach można natomiast spędzić aż 9 godzin. Pełne naładowanie baterii zajmuje 50 minut, jednak użytkownik może podładować okulary przez 10 minut, wydłużając możliwość słuchania muzyki o kolejne 3 godziny.

Producent w nowej wersji sprzętu skupił się na poprawie jakości emitowanych dźwięków, skuteczniejszym zbieraniu głosu, co przekłada się na czystsze połączenia. Inteligentne okulary otrzymały teraz dostęp do wyższej głośności maksymalnej. HUAWEI postarało się o zamontowanie dwóch mikrofonów, które zlokalizowano o 2 centymetry bliżej ust. Urządzenie otrzymało też dostęp do technologii redukcji szumów.

Inteligentne okulary Eyewear 2 (źródło: HUAWEI)
Eyewear 2 (źródło: HUAWEI)

Eyewear 2 charakteryzują się otwartą konstrukcją audio, co oznacza, że pomimo słuchania muzyki, użytkownik nadal bez problemu orientuje się w przestrzeni i słyszy, co dzieje się wokół niego. Dzięki zastosowaniu technologii odwróconego pola dźwiękowego drugiej generacji inteligentne okulary HUAWEI gwarantują prywatność i nie pozwalają, aby osoby stojące w pobliżu miały możliwość podsłuchiwania prowadzonych rozmów.

Design i cena nowych Eyewear

Inteligentne okulary są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych. Edycja Browline otrzymała nowoczesne oprawki, które zostały wykonane ze stopu tytanu typu beta. Pomimo niewielkiej masy rzędu 4,7 grama, ramki charakteryzują się wytrzymałością, elastycznością oraz odpornością na korozję. Druga wersja o nazwie Semi-Frame to czarna wersja opracowana z włókna celulozowego oraz stopu metali.

Inteligentne okulary Eyewear 2 (źródło: HUAWEI)
Eyewear 2 (źródło: HUAWEI)

Obie wersje otrzymały klasę szczelności IP54 oraz przyciski dotykowe, które umożliwiają odebranie lub odrzucanie połączenia, uruchamianie lub wyłączenie muzyki, a także parowanie oraz włączenie asystenta głosowego.

Cena HUAWEI Eyewear 2 wynosi 1299 złotych. Inteligentne okulary są dostępne wyłącznie w oficjalnym sklepie internetowym marki.