Vue

Inteligentne okulary Vue nareszcie trafiają do konsumentów. Po 5 latach

W 2015 roku firma Vue obiecała wprowadzenie na rynek zaawansowanych inteligentnych okularów, oferujących funkcje do śledzenia treningu oraz odtwarzające muzykę za pomocą przewodnictwa kostnego. 3 lata i 3 miliony dolarów później, producent wciąż nie sprzedał ani jednej pary okularów. Co Vue ma do zaproponowania teraz?

Lżejsza wersja

Oto nowe okulary Vue Lite. Chociaż nie oferują wszystkich funkcji, które zapowiedział producent, już niedługo mogą trafić do masowej produkcji. Ich cena zaczyna się od 179 dolarów, czyli nieco ponad 650 złotych.

Inteligentne okulary Vue nareszcie trafiają do konsumentów. Po 5 latach
Nowe okulary producenta / fot. TheVerge

Wersja Lite skupia się na odtwarzaniu muzyki z powiązanego telefonu za pomocą standardowych głośników oraz odbieraniu połączeń i obsługiwania asystentów głosowych przez wbudowany mikrofon. Okulary można obsługiwać za pomocą przycisków na obudowie, a producent szacuje długość odtwarzania muzyki na jednym ładowaniu na 3,5 godziny.

Zobaczyć więcej

Okulary Lite przypominają więc w formie inteligentne okulary Bose, nastawione na odtwarzanie muzyki bez słuchawek. Vue zapowiada jednak, że ich produkt będzie ponad 20 gramów lżejszy (warto jednak zaznaczyć, że firma zważyła okulary bez szkieł).

Inteligentne okulary Vue nareszcie trafiają do konsumentów. Po 5 latach
Magnetyczne ładowanie okularów / fot. TheVerge

W sprzedaży będą też dostępne wersje z soczewkami fotochromatycznymi i polaryzowanymi. Najdroższy model, ze szkłami progresywnymi, będzie kosztować ponad 450 dolarów, czyli prawie 1700 złotych.

Firma Vue wspomniała także, że wszyscy, którzy wsparli oryginalny projekt okularów na portalu Kickstarter, już niedługo otrzymają swoją parę. Nowa wersja Lite będzie jednak dostępna w masowej produkcji już od końca września.

Czy będą to najlepsze inteligentne okulary na rynku? Zobaczymy za miesiąc. Najważniejsze jednak, że istnieje niezależna firma rozwijająca ideę inteligentnych okularów. Wiele z nich upadło w ciągu kilku ostatnich lat.