Inteligentny zamek Lock Pro (źródło: SwitchBot)
Inteligentny zamek Lock Pro (źródło: SwitchBot)

Inteligentny zamek SwitchBot z Matter trafił do przedsprzedaży

Marka SwitchBot ruszała z przedsprzedażą nowego produktu dla Smart Home’u. Inteligentny zamek Lock Pro to bezpieczeństwo i wygoda, a jego funkcjonalność i różnorodne sposoby otwarcia powinny zadowolić każdego domownika.

Smart Home wygodą i oszczędnością czasu

Inteligentny dom to system urządzeń, które współpracują ze sobą, unowocześniają i ułatwiają codzienne życie. Zarządzanie Smart Homem odbywa się w oparciu o różnorodne platformy producentów, choć coraz więcej sprzętów zyskuje dostęp do standardu Matter, dzięki któremu sterowanie gadżetami może zostać ograniczone do jednej, wygodnej aplikacji.

Wśród urządzeń, zaliczających się do kategorii Smart Home, można wspomnieć o światłach, automatycznych odkurzaczach, telewizorach, kamerach monitoringu, różnorodnych czujnikach monitorujących stan domu, roletach, czy zasłonach. Lista ta sukcesywnie wydłuża się o kolejne sprzęty, takie jak piekarniki, lodówki czy pralki. W coraz większej liczbie domów można spotkać też inteligentny zamek. Urządzenia te proponuje wiele producentów, od Aqary i Yale, przez Abode i Netatmo, aż po Xiaomi czy Switchbota, który właśnie powiększył swoje portfolio.

Nowy inteligentny zamek Lock Pro to wygoda, różnorodne sposoby otwarcia drzwi i bezpieczeństwo w jednym. Urządzenie charakteryzuje się także prostotą instalacji, nie wymagając niszczenia starych zamków czy drzwi oraz nie ograniczając osób, które nadal chcą korzystać z tradycyjnych kluczy.

Inteligentny zamek i jego funkcjonalność

Zamek kompatybilny jest z różnymi rozwiązaniami zamknięć, stosowanymi zarówno w USA, Wielkiej Brytanii jak i Unii Europejskiej. Obsłuży więc profile europejskie, cylindry z pokrętłem, a z czasem także cylindry owalne, szwajcarskie cylindry okrągłe, zamki zatrzaskowe nocne oraz wielopunktowe.

Inteligentny zamek złożony został z dwóch części: wewnętrznej i zewnętrznej. Część ulokowana od wewnątrz przybrała postać czarnej skrzyneczki z pokrętłem. Mniejsza, zewnętrzna część została wyposażona w czytnik linii papilarnych oraz klawiaturę i może zostać zamontowana powyżej oryginalnego zamka, nie ograniczając dostępu do tradycyjnej dziurki na klucz.

Choć Switchbot Lock Pro obsługuje NFC, nie jest możliwe skorzystanie z Apple HomeKey. Produkt zyskał dostęp do Bluetooth, jednak nie współpracuje z Apple Home, chyba, że użytkownik korzysta z koncentratora producenta urządzenia. Drzwi można otworzyć wygodnie z poziomu smartfona.

Inteligentny zamek jest kompatybilny z Google Home, Amazon Alexą, Samsung SmartThings oraz Home Assistant. Zasilanie gadżetu odbywa się za pomocą czterech baterii AA, dzięki którym sprzęt może pracować około dziewięciu miesięcy bez konieczności wymiany.

Sposoby otwarcia Lock Pro (źródło: SwitchBot)
Sposoby otwarcia Lock Pro (źródło: SwitchBot)

SwitchBot Lock Pro w przedsprzedaży

Inteligentny zamek SwitchBot Lock Pro bez zewnętrznej klawiatury można zamówić w przedsprzedaży z kodem „SAVEUP80” za 99,99 euro (około 430 złotych). Jeśli zdecydujemy się na zamówienie dwóch urządzeń możemy dodatkowo zredukować cenę o 10%. Urządzenie w komplecie z klawiaturą kosztuje natomiast 149,99 euro (około 645 złotych). Producent umożliwia także zakup zestawu złożonego z zamka i koncentratora Hub Mini za 119,99 euro (około 520 złotych) lub też zamka, koncentratora i klawiatury za 159,99 euro (690 złotych).