Silnik do zasłon Curtain 3 (źródło: SwitchBot)
Silnik do zasłon Curtain 3 (źródło: SwitchBot)

Nowy silnik do zasłon kompatybilny z Matter w ofercie SwitchBot

Firma SwitchBot, znana z różnego rodzaju rozwiązań dla inteligentnego domu, wprowadza na rynek nowy silnik do zasłon. Najnowsze urządzenie jest dwa razy silniejsze, jednocześnie emitując mniej hałasu niż dotychczas dostępne sprzęty w ofercie marki. Jakie jeszcze cechy otrzymał Curtain 3?

Nowy silnik do zasłon – cichszy, ale i mocniejszy

Inteligentne zasłony sterowane smartfonem czy pilotem są doskonałym rozwiązaniem, jednak często, aby je zamontować, musimy wymieniać sporą część instalacji. Dlatego też wielu producentów wprowadziło do swojej gamy produktów silniki do rolet, które nie wymagają przebudowy obecnie istniejących karniszy.

Tego typu urządzenia proponuje m. in. marka SwitchBot, która ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego, robotycznego silnika dla zasłon. Jak twierdzi producent, jego instalacja zajmuje zaledwie pół minuty.

Ulepszona konstrukcja trzeciej generacji tego sprzętu jest zdecydowanie bardziej cicha i oferuje wyższy poziom mocy niż poprzednie generacje. Co ciekawe, Curtain 3 cechuje się nieograniczoną żywotnością baterii, dzięki panelowi słonecznemu.

Nowe urządzenie dostępne jest w oficjalnym sklepie internetowym producenta oraz w serwisie Amazon za 89,99 euro, co po prostym przeliczeniu daje około 400 złotych.

Silnik do zasłon Curtain 3 (źródło: SwitchBot)
Silnik do zasłon Curtain 3 (źródło: SwitchBot)

Nowy produkt SwitchBota

Konfiguracja i montaż SwitchBot Curtain 3 zajmuje około 30 sekund i nie wymaga użycia żadnych narzędzi. Producent zadbał również o wszechstronność urządzenia, wdrażając technologię DynamiClamp, która pozwala na dostosowanie się silnika aż do 99% szyn zasłonowych, również prostych w budowie drążków teleskopowych.

Ciche działanie o poziomie niższym niż 23 dB zapewnia tryb QuitDrift, który porusza się z prędkością 5 milimetrów na sekundę. Co istotne, nowy silnik poradzi sobie teraz z cięższymi zasłonami o masie sięgającej nawet do 16 kilogramów.

Silnik do zasłon Curtain 3 (źródło: SwitchBot)
Silnik do zasłon Curtain 3 (źródło: SwitchBot)

Nowy sprzęt jest kompatybilny z popularnymi systemami inteligentnego domu, w tym z Amazon Alexą, Google Home, Apple HomeKit w oparciu o Matter, a także SmartThings. Sterowanie głosowe wymaga posiadania bramki SwitchBot Hub 2. Curtain 3 zasilane jest dzięki panelowi słonecznemu, dając dostęp do nieograniczonej żywotności baterii.

Ogniwo można również zakupić w serwisie Amazon, a także na stronie producenta za kwotę 25,99 euro (około 116 złotych).