Robot sprzątający S10 (źródło: SwitchBot)
Robot sprzątający S10 (źródło: SwitchBot)

Robot odkurzający SwitchBot S10 sam się opróżni i napełni zbiornik wody

Switchbot zaprezentował nowego robota odkurzającego i mopującego. S10 wyróżnia możliwość podłączenia do instalacji wodno-kanalizacyjnej, dzięki czemu samodzielnie napełni i opróżni zbiorniki na wodę, a dodatkowo sam pozbędzie się kurzu z pojemnika, gromadząc go w worku wystarczającym na 70 dni.

Nadchodzi w pełni automatyczny robot sprzątający

SwitchBot, producent znany z bogatego portfolio urządzeń automatyki domowej, pokazał robota odkurzającego S10, dzięki któremu domownicy będą mogli na naprawdę długi czas zapomnieć o codziennych obowiązkach. Choć rynek jest już wypełniony po brzegi licznym rozwiązaniami, ten oferuje nam naprawdę sporo automatyki.

Najnowszy sprzęt marki SwitchBot został zaprezentowany podczas tegorocznych targów IFA. Poza tym, że robot ten samodzielnie odkurzy i umyje podłogi, automatycznie opróżni pojemnik na zebrane kurze wprost do worka, który wystarcza nawet na 70 dni. To jednak nie wszystko, urządzenie można podłączyć do domowej instalacji wodnej i kanalizacyjnej w wybranym pomieszczeniu, dzięki czemu automatycznie napełni swój zbiornik na czystą wodę oraz go opróżni, gdy zakończy proces sprzątania. Nowy model został także wyposażony w samoczyszczący mop rolkowy.

Robot sprzątający S10 (źródło: SwitchBot)
Robot sprzątający S10 (źródło: SwitchBot)

Innowacje Switchbot wdrożone do robota

Dedykowana dla S10 stacja wodna została wyposażona w rurkę, zapewniającą dopływ wody, którą można łatwo podłączyć do kranu czy innego ujęcia wody. Jeśli nie jest to możliwe, Switchbot ma kilka propozycji modernizacji, dzięki czemu robot może działać w wielu różnego rodzaju instalacjach.

Robot sprzątający porusza się w oparciu o technologię LiDAR, dzięki czemu w łatwy sposób odnajduje się w domu i zwalcza brud, który napotka. Co więcej, zasilany sztuczną inteligencją jest w stanie lepiej pokonywać domowe przeszkody.

Oficjalna rynkowa premiera produktu będzie mieć miejsce 13 października br., a początkowo sprzęt ma trafić do serwisu crowdfundingowego Kickstarter, gdzie będzie można zdobyć go za 1200 dolarów.

Producent pracuje również nad nawilżaczem, mogącym stać się urządzeniem towarzyszącym robotowi, który zająłby się automatycznym napełnianiem zbiornika planowanego sprzętu.