Hub 2 z Matter (źródło: Switchbot)
Hub 2 z Matter (źródło: Switchbot)

Urządzenia Switchbot ze wsparciem dla Matter

Do urządzeń inteligentnego domu Switchbot dołącza nowy hub, który uzyskał dostęp do Matter. Dotychczas sprzęt tej firmy nie miał dostępu do HomeKit bez inteligentnej wtyczki, jednak dzięki Matter nadejdą zmiany.

Inteligentne urządzenia Switchbot

Firma Switchbot, znana ze smart urządzeń dla domu, takich jak sterowniki do zasłon, czujniki, kamery czy przełączniki, a także elementy oświetleniowe i nawilżacze, dołączy do swojej oferty nowy Hub 2, który zapoczątkuje wprowadzanie inteligentnych urządzeń do systemu Matter.

Nowy Hub otrzymał dostęp do sieci Wi-Fi w paśmie o częstotliwości 2,4 GHz, dzięki czemu będzie mógł w łatwy sposób zebrać wszystkie urządzenia, które w większości łączą się w oparciu o Bluetooth, w jeden współgrający system. Hub otrzymał także wbudowany blaster na podczerwień (IR).

Nowe urządzenia inteligentne, źródło: Switchbot
Nowe urządzenia inteligentne, źródło: Switchbot

Hub z wyświetlaczem i dostępem do Matter

Switchbot Hub 2 został wyposażony w czytelny wyświetlacz, który dostosowuje się do panujących warunków jasności otoczenia oraz prezentuje wynik pomiaru temperatury i wilgotności. Poziom parametrów można odczytać także w obrębie aplikacji HomeKit.

Poza dwoma czujnikami wbudowanymi w nowego huba, producent udostępnił kilka przycisków, które pozwalają na uruchamianie akcji wybranych przez użytkownika w aplikacji. Nowe urządzenie, wraz z kolejną edycją silnika do zasłon, ma pojawić się w sprzedaży w lutym lub w marcu 2023 roku.