SmartThings Samsung (źródło: CES)
SmartThings Samsung (źródło: CES)

Nowy Hub SmartThings Samsunga ma wbudowaną ładowarkę

Samsung ogłosił wprowadzenie nowego huba SmartThings, który – poza pełnieniem roli serca inteligentnego domu – ma dodatkowy bajer – wbudowaną ładowarkę indukcyjną. Co więcej, to smart urządzenie wspiera Matter.

Hub sercem Smart Home

Sercem inteligentnego domu jest hub – to on pozwala zarządzać poszczególnymi urządzeniami smart i łączy je w jeden system. Nowym, otwartym standardem Smart Home, stał się Matter, do którego dostęp dostaje coraz więcej istniejących i nowych urządzeń inteligentnych, pochodzących od różnych producentów.

Jedną z firm, która ciągle stara się wprowadzać ulepszenia dla użytkowników w obrębie inteligentnego domu, jest Samsung. Na tegorocznych targach CES do rodziny smart urządzeń dołączył hub połączony z ładowarką bezprzewodową o mocy do 15 W (Samsung określa ją mianem „szybkiej” ;)).

Hub SmartThings, źródło: Samsung Electronics
Hub SmartThings, źródło: Samsung Electronics

Nowy hub z inteligentnym przyciskiem i ładowarką

Nowy smart sprzęt wspomaga pozostałe urządzenia inteligentnego domu i ułatwia ich przyłączenie do sieci. Hub Samsunga z dostępem do Matter pozwala także na łatwiejsze zautomatyzowanie urządzeń, harmonogramów, rutyn i procedur, które użytkownik może tworzyć w obrębie aplikacji SmartThings.

Urządzenie może również pomóc w oszczędzaniu energii, dzięki odłączaniu zasilania od urządzeń, gdy domownicy opuszczają dom, a także uruchomić na ten czas system zabezpieczeń.

Ładowarka z hubem otrzymała inteligentny przycisk, któremu można nadać zestaw różnych procesów czy rutyn. Choć przycisk jest jeden, użytkownik może nadać mu trzy różne działania i naciskać go w różny sposób: krótko, długo lub dwukrotnie. Pozostałe procedury mogą być uruchamiane z poziomu aplikacji SmartThings – również zdalnie.

Hub SmartThings, źródło: Samsung Electronics
Hub SmartThings, źródło: Samsung Electronics

Urządzenie otrzymało dostęp do systemu SmartThings Find, dzięki któremu możliwe jest odnalezienie zgubionych urządzeń, a inteligentny przycisk huba może, w jednej z wymienionych wyżej trzech konfiguracji, wywoływać proces dzwonienia na telefon.

Dzięki hubowi możliwe jest śledzenie urządzeń Samsunga, takich jak smartfony, tablety, zegarki, słuchawki, a nawet klucze czy portfel, jeśli użytkownik zainstalował w nich lokalizator SmartTag.

Czy doczekamy się jego premiery w Polsce? Tego, niestety, na ten moment nie wiadomo.