Aplikacja Netfliksa zamieni smartfon w kontroler gier
Netflix Games (fot. Netflix)

Aplikacja Netfliksa zamieni smartfon w kontroler gier

Jeden z popularnych serwisów streamingowych, Netflix, coraz silniej stawia na gry w chmurze. Działalność związana z grami rozpoczęła się przed dwoma laty i stale się rozwija. Dowodem tego jest aplikacja, która pozwala na przekształcenie smartfona w kontroler do gier.

Aplikacja zamieni smartfon w kontroler

Serwis streamingowy Netflix coraz częściej zachęca swoich użytkowników do grania. Platforma dostępna w chmurze ma teraz otrzymać dodatkową aplikację o nazwie Game Controller. Jak sama nazwa wskazuje, jej zadaniem ma być granie na telewizorze za pomocą zwykłego smartfona czy innego urządzenia mobilnego. Nowa opcja ma po prostu pozwolić na połączenie się z telewizorem, aby grać.

Netflix Game Controller pojawiło się w App Store na początku sierpnia, jednak platforma obecnie przeprowadza dość mocno ograniczone testy, które odbywają się na terenie Kanady i Wielkiej Brytanii. Według zapowiedzi w ciągu najbliższych kilku tygodni gry oferowane przez Netflix mają również być testowane w przeglądarkach dostępnych na komputery Mac oraz PC.

Netflix Game Controller (źródło: App Store)
Netflix Game Controller (źródło: App Store)

Portfolio gier serwisu Netflix

Na ten moment, w ramach testów, dostępne są gry Oxenfree autorstwa Night School Studio i Molehew’s Mining Adventure. Niektórzy szczęśliwcy już mogą z nich skorzystać na swoich iPhone’ach, które w kilka sekund stają się kontrolerami. Z czasem nowa aplikacja serwisu streamingowego może trafić również do użytkowników urządzeń mobilnych opartych o system Android, choć póki co nie ma ku temu przesłanek.

Portfolio gier tej platformy sukcesywnie się powiększa. Już w marcu ogłoszono, iż łączna liczba propozycji dla grających użytkowników przekracza już 50 gier, planowano wprowadzenie kolejnych 40, a nad 70 prowadzono intensywne prace.