Nie tylko filmy. Netflix zaoferuje jeszcze więcej gier i pracuje nad cloud gamingiem
Netflix Games (fot. Netflix)

Nie tylko filmy. Netflix zaoferuje jeszcze więcej gier i pracuje nad cloud gamingiem

Serwis streamingowy Netflix coraz mocniej stawia na gry. Niebawem kolejne premiery, a praca nad technologią gier w chmurze wrze. Jakie nowości czekają na użytkowników?

Ostatni rok pod znakiem prężnego rozwoju gier w Netflix

Netflix już rok temu udostępnił pierwsze gry dla swoich użytkowników. Tak oto, w ciągu tego czasu pojawiło się 55 gier, a w tym roku planowane jest poszerzenie ich liczby o kolejne 40 pozycji. Netflix ogłosił również, że dalsze 70 propozycji jest w toku opracowywania gier z partnerami, a następnych 16 tworzonych jest w wewnętrznych studiach.

Platforma planuje co miesiąc udostępniać kolejne gry, dzięki którym pozwoli swoim użytkownikom na połączenie doświadczeń płynących z oglądania ulubionych seriali, filmów i programów z graniem. Za przykład może posłużyć „Too Hot to Handle: Love is a Game” – grę, której założenia oparte są na popularnym programie randkowym.

Tegoroczne nowości w świecie gier Netflixa

W tym roku w kolekcji gier pojawiła się propozycja „Valiant Hearts: Coming Home”, która została opracowana przez firmę Ubisoft. W kwietniu do katalogu Netflixa pojawi się druga gra Ubisoftu, „Mighty Quest: Rogue Palace”.

Ponadto serwis ma zamiar w przyszłym roku dołączyć do sporej biblioteki uznaną grę „Monument Valley”, a także ogłosił współpracę z Super Evil Megacorp, dzięki której ma powstać propozycja gry w oparciu o tytuł Netflixa czekającego na premierę.

Już wkrótce, bo za tydzień, ma również odbyć się premiera „Terra Nil” – gry, która pozwala na przekształcanie martwego otoczenia miasta w ogromny, tętniący życiem ekosystem. W grze możliwe jest sadzenie lasów, oczyszczanie terenów oraz przekształcanie tworzonego środowiska w ekologiczne.

Granie w chmurze nadal w planach

Netflix zdradził również, że kontynuuje prace nad własną ofertą gier w chmurze oraz technologią przesyłania strumieniowego, która pozwoli na dostęp do biblioteki gier z różnych urządzeń. Jak nadmieniła Leanne Loombe, będąca wiceprezesem do spraw gier zewnętrznych, serwis chciałby, aby każdy użytkownik miał możliwość korzystać z wielu gier na każdym ekranie.

Niestety nie zostały określone żadne ramy czasowe, według których Netflix miałby działać w temacie cloud gamingu. Będziemy musieli poczekać na więcej szczegółów.