Netflix (źródło: Netflix)
Netflix (źródło: Netflix)

Netflix wreszcie dodał do aplikacji istotną funkcję związaną z napisami

Użytkownicy Netflixa się ucieszą! Od teraz możliwe jest uruchomienie napisów w wielu kolorach z tłem i cieniowaniem. Wreszcie możesz dostosować napisy tak, jak lubisz.

Netflix wprowadza zmiany w ustawieniach napisów

Niezwykle popularny serwis streamingowy udostępnia długo wyczekiwaną przez użytkowników funkcję, która umożliwia dostosowanie napisów filmu do indywidualnych potrzeb. Serwisy takie jak Amazon Prime Video czy też HBO Max już wcześniej na to pozwalały.

Od teraz użytkownik może samodzielnie wybrać charakterystykę napisów, które są emitowane podczas oglądania filmów. Co ciekawe, nowa funkcja nieco inaczej działa na telewizorach z Android TV czy Smart TV oraz na przystawkach, a w inny sposób możemy odczuć te zmiany w aplikacjach na urządzenia mobilne, takich jak smartfon czy tablet.

Zmiana ustawień napisów (screen)

Duże możliwości dostosowania napisów na telefonach i tabletach

Użytkownicy Netflixa mogą na swoich telewizorach ustawić teraz rozmiar tekstu w trzech wielkościach, rodzaj cienia, a także ustawić białe tło z czarnymi napisami czy żółty kolor napisów.

W aplikacji na urządzenia mobilne natomiast istnieje możliwość wyboru napisów w wielu wersjach kolorystycznych: dostępne są standardowo białe, ale również czarne, czerwone, zielone, niebieskie, żółte czy nawet amarantowe i błękitne.

Użytkownik Netflixa może również wybrać styl krawędzi tekstu w postaci efektu cienia, stylu podniesionego, obniżonego czy też jednolitego. Zmienić można także kolor krawędzi tekstu, włączyć tło i okno, które również dostępne są w wyżej wymienionych kolorach. Netflix dał też szansę na uruchomienie przezroczystości tła i okna, co tworzy pod tekstem ciekawą poświatę.

Sporo możliwości i opcji zmian! Pytanie czy aż takie szerokie pole do popisu jest potrzebne, choć pewnie duży wybór niektórych bardzo ucieszy.