5Gtruck Huawei fot. oiot.pl
5Gtruck Huawei fot. oiot.pl

W ekosystemie Huawei pojawił się inteligentny zamek. Imponuje możliwościami!

Zorganizowana przez Huawei prezentacja, podczas której obejrzeliśmy, między innymi, głośnik Huawei Sound X 2021, miała być jasną deklaracją dla świata nowych technologii: nie zamierzamy składać broni i nigdzie się nie wybieramy! Producent, przekonując o swojej wszechstronności, zaprezentował inteligentny zamek, który właśnie trafił na rodzimy rynek. Należący do serii produktów Smart Selection zamek Deschmann Smart Lock Door przykuwa uwagę niecodziennym wzornictwem, a także tym, co znalazło się w jego wnętrzu.

Bezpieczeństwo i automatyzacja w jednym

Czym jest inteligentny zamek dla współczesnego domu czy mieszkania? Doświadczenia użytkowników, w tym Kasi, przekonują, że czymś znacznie ważniejszym, niż tylko nowoczesną metodą zabezpieczenia naszych dóbr materialnych. Dzięki możliwości automatyzacji, to jeden z kluczowych elementów inteligentnego domu, sprawiający, że wykonywanie codziennych czynności staje się znacznie wygodniejsze.

Łatwo wyobrazić sobie schemat, w którym w momencie użycia inteligentnego zamka by wejść do mieszkania, włączają się wybrane światła a przestrzeń wypełnia ulubiona muzyka. Analogicznie wychodząc z domu, nasz system smart home wie, że trzeba wyłączyć światła i wszystkie zbędne odbiorniki energii, które mogłyby narazić nas na wyższe rachunki za prąd.

Inteligentny zamek, to poza bezpieczeństwem biernym, gwarantowanym przez fizyczne zamknięcie drzwi, również bezpieczeństwo czynne – otrzymamy powiadomienie, gdy tylko ktoś spróbuje go użyć, można również wykorzystać funkcję alarmu.

Deschmann Smart Lock Door oferuje wszystko to, a nawet nieco więcej.

Deschmann Smart Lock Door – nowoczesna technologia w niezwykłej klamce

Na pierwszy rzut oka, zamek Deschmann Smart Lock Door wygląda jak przerośnięta klamka, działająca mniej więcej tak, jak popularne w niektórych miejscach zamki otwierane z użyciem kodu PIN. Ot klamka, na której umieszczono, między innymi, klawiaturę dotykową i skaner linii papilarnych. Wszystko po to, by zaoferować kilka, alternatywnych metod otwarcia zamka, na wypadek, gdyby preferowana przez nas zawiodła.

Deschmann Smart Lock Door

Podstawową metodą otwarcia Deschmann Smart Lock Door, jest skaner linii papilarnych. Oprócz niego, drzwi można otworzyć przy pomocy zapamiętanego kodu. Na tym jednak metody odblokowania się nie kończą. Podobnie, jak w typowym zamku, pozbawionym inteligentnych funkcji, znajdziemy tu tradycyjny klucz. Jest również opcja pozwalająca na zastosowanie hasła tymczasowego, na przykład, dla osoby, która ma uzyskać dostęp do domu tylko jeden raz, albo hasła podwójnego, dla maksymalizacji bezpieczeństwa.

Jako element ekosystemu Huawei Smart Life, zamek może służyć również do tworzenia automatyzacji powiązanych z jego użyciem. Oczywiście, o ile pozostałe elementy inteligentnego domu, które chcemy automatyzować, również są zgodne z technologią Huawei.

Deschmann Smart Lock Door

Ile to kosztuje?

Zamek Deschmann Smart Lock Door trafił już do sprzedaży. Jest dostępny w należącym do Huawei sklepie vmall.com. Niestety, obsługuje on wyłącznie klientów z Chin.

Cena zamka, w pierwszych dniach sprzedaży, to 1699 juanów (około 1000 złotych). Decydując się na zakup już teraz, klienci skorzystają z szeregu promocji, w tym na dodatkową baterię o pojemności 5000 mAh, wartą 199 juanów i darmową dostawę.

Niestety, nie do Polski.