Modularny zamek do drzwi Xiaomi Berson A-Link zadba o bezpieczeństwo naszego domu
fot. Youpin

Modularny zamek do drzwi Xiaomi Berson A-Link zadba o bezpieczeństwo naszego domu

Po zakończonej sukcesem zbiórce pieniędzy na platformie Youpin, inteligentny zamek do drzwi Xiaomi Berson A-Link trafi na rynek już na początku przyszłego roku. Urządzenie wyróżniać ma się między innymi pełną modularnością.

Inteligentne zamki zyskują na popularności

Xiaomi nie przestaje zaskakiwać kolejnymi produktami Smart Home w swojej ofercie. Zaledwie kilka dni po premierze odkurzacza Roidmi EVE Plus firma chwali się sukcesem zbiórki pieniędzy na kolejne smart akcesorium do naszego domu.

Tym razem nowym produktem jest inteligentny zamek do drzwi o nazwie Berson A-Link. Urządzenie oferuje nam nie tylko trzy różne sposoby otwarcia lub też zamknięcie drzwi, ale także pełną modularność, co pozwoli zabezpieczyć się na przyszłość.

Modularny zamek do drzwi Xiaomi Berson A-Link zadba o bezpieczeństwo naszego domu
fot. Youpin

Tak jak w przypadku wielu tego typu urządzeń bywa, sterować zamkiem możemy zarówno poprzez aplikację, ale także przy użyciu specjalnego kodu czy też za pomocą odcisku palca. Po wewnętrznej stronie drzwi do naszej dyspozycji przygotowane jest specjalne pokrętło, którym ustawimy stan zamknięcia naszej blokady.

Xiaomi duży nacisk położyło na same zabezpieczenia Berson A-Link. Cała elektronika sterująca zamkiem umieszczona została po wewnętrznej stronie drzwi, co sprawia, że na drodze do niej stoi zewnętrzna warstwa obudowy, konstrukcja drzwi, a następnie specjalna metalowa płyta. Rozwiązanie to ma uniemożliwić między innymi ataki polegające na wytworzeniu odpowiednio silnego pola elektromagnetycznego, które miałoby aktywować mechanizm otwierania.

Moduły zapewnią aktualizacje w przyszłości

Najciekawszym elementem Berson A-Link jest pełna modularność konstrukcji. Niezależnie od siebie użytkownik będzie w stanie wymienić dwa moduły – jeden zawierający całą elektronikę oraz drugi odpowiedzialny za mechanikę. 

Według Xiaomi ma to na celu nie tylko ułatwić ewentualne naprawy zamka, ale także umożliwić w przyszłości na bardzo proste uaktualnienie odpowiednich części całego produktu, na ich nowsze wersje. Niestety, na ten moment nie wiemy czym ewentualne moduły będą się różnić, ani czy w ogóle firma dotrzyma słowa i będzie wypuszczać je na rynek.

Modularny zamek do drzwi Xiaomi Berson A-Link zadba o bezpieczeństwo naszego domu
fot. Youpin

Samo urządzenie zasilane ma być poprzez dwie baterie AA, które według danych producenta, pozwolić mają na działanie zamka przez 365 dni (przy założeniu, że będzie on używany dwa razy dziennie). W przypadku sytuacji awaryjnej, na urządzeniu umieszczono również port USB-C, służący do jego uruchomienia przy użyciu np. powerbanka.

Produkt dostępny jest do zakupu poprzez stronę Youpin za 1999 juanów, co przekłada się na około 1115 złotych. Wysyłka Berson A-Link rozpocząć ma się już 25 stycznia 2021 roku.