Roidmi EVE Plus zapowiada się świetnie. Odkurza, mopuje i ma stację na nieczystości

Roidmi EVE Plus zapowiada się świetnie. Odkurza, mopuje i ma stację na nieczystości

Xiaomi nie przestaje wypuszczać na rynek nowych modeli autonomicznych odkurzaczy. Roidmi EVE Plus wyróżnia się jednak kilka ciekawymi funkcjami.

Miesiąc czystości bez żadnej ingerencji

Rynek autonomicznych odkurzaczy jest chyba jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin produktów Smart Home. Nowe modele od wielu różnych producentów trafiają do sprzedaży praktycznie co parę tygodni. Co najciekawsze, większość z tych odkurzaczy naprawdę ma funkcje, które wyróżniają ich na tle konkurencji.

Nie inaczej jest także z Xiaomi Roidmi EVE Plus. W przypadku tego modelu, najciekawsza jest definitywnie obecność bazy, potrafiącej na opróżnianie samego odkurzacza, do wbudowanego 3-litrowego worka na zabrudzenia. Nie jest to co prawda absolutna nowość na rynku odkurzaczy autonomicznych (mamy z nią do czynienia chociażby w iRobot Roomba i7+ czy Viomi S9), ale fakt, że trafia ona do coraz większej liczby urządzeń, jest bardzo dobrym znakiem.

Roidmi EVE Plus zapowiada się świetnie. Odkurza, mopuje i ma stację na nieczystości

Jak podaje producent, Roidmi EVE Plus jest w stanie działać przez miesiąc, bez żadnej ingerencji ze strony użytkownika. Tego typu wynik jest możliwy właśnie dzięki specjalnej bazie, która potrafi opróżnić zbiornik odkurzacza w zaledwie 10 sekund. Zebrany w ten sposób brud trafia następnie do 3-litrowego worka, który (według wyliczeń Xiaomi) powinien wystarczyć na miesiąc codziennego odkurzania.

Lidary, czujniki, mopy, ssawki

Tak jak przystało na każdy autonomiczny odkurzacz w roku 2020, Roidmi Eve Plus wyposażony jest w cały zestaw czujników. Na pokładzie znaleźć możemy aż 18 rodzajów sensorów, wraz z najnowszej (czwartej już) generacji Lidarem LDS, charakteryzującym się dokładnością aż 40% wyższą niż poprzedni model. Wszystkie sensory sprawią, że odkurzacz nie spadnie ze schodów, nie poobija nam mebli, ani też nie zaklinuje się próbując wjechać pod zbyt niskie łóżko.

Roidmi EVE Plus wyposażony został w baterię o pojemności 5200 mAh, która – w połączeniu z mocą ssania do 2700 Pa – jest wystarczająca do wyczyszczenia aż 250m² (jak podaje producent). W przypadku, kiedy energii nie starczy, urządzenie jest w stanie wrócić do bazy, naładować się, a potem dokończyć proces sprzątania.

Roidmi EVE Plus zapowiada się świetnie. Odkurza, mopuje i ma stację na nieczystości

Odkurzacz w odróżnieniu do chociażby Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro ma dwie szczotki boczne, które pozwalają na dokładniejsze odkurzanie przy krawędziach. Roidmi EVE Plus pochwalić może się również funkcją mopowania, która korzysta ze zbiornika na wodę o pojemności 250 ml.

Tak jak w przypadku innych urządzeń Xiaomi, nie zabrakło również możliwości połączenia z asystentami głosowymi, takimi jak chociażby Amazon Alexa.

Na ten moment nie wiemy nic o dostępności Roidmi EVE Plus w Polsce, chociaż sam produkt możemy już teraz kupić na stronie GeekBying.pl za 1499 złotych.