Interkosmos2000(Źródło:https://www.interkosmos2000.com)
Interkosmos2000(Źródło:https://www.interkosmos2000.com)

Interkosmos 2000 – przeżyj lot w kosmos, dzięki polskiej grze VR

Chciałbyś spróbować jak to jest być astronautą? Gra Interkosmos 2000, tworzona przez polski zespół Ovid Works, pomoże ci zobaczyć, jak wygląda praca w kosmicznej kapsule, dzięki technologii VR na Quest 2. Już 1 września będzie można podjąć wyzwanie uratowania przyszłości w statku kosmicznym.

Go To space. Save the Future. Try not to Die

W nowej grze studia Ovid Works zasiądziesz za sterami kapsuły kosmicznej. Twoim zadaniem będzie sterowanie statkiem, zarządzanie silnikami, kontrola systemów nawigacji i naprowadzania, utrzymanie systemów środowiskowych, rozwiązanie pojawiających się problemów, dokowanie do stacji kosmicznych, omijanie asteroid i innych przeszkód, a przede wszystkim przeżycie w kosmosie. Interkosmos 2000 pokaże ci jak piękna i niebezpieczna może być praca astronauty.

Dajemy graczom swobodę poruszania się po orbicie, a wraz z nią przychodzą dodatkowe wyzwania. Interkosmos 2000 naprawdę idzie o krok dalej z różnymi trybami, dzięki którym wszyscy gracze, niezależnie od stopnia zaawansowania, zyskają dodatkowe wyzwania. Każdy, kto kiedykolwiek marzył o lataniu wśród gwiazd, pokocha tę grę.

– zdradził Zaq Chojecki, Game Director w Ovid Works.

Premiera Interkosmos 2000 już niedługo

Pierwszy Interkosmos zadebiutował w 2017 i zdobył wiele pozytywnych recenzji graczy. Druga część ma znacząco prześcignąć poprzednika, dzięki lepszej grafice, nowym trybom i efektom dźwięku przestrzennego, przy technologii VR sprawi to realistyczne przeżycia podczas gry.

Polskiemu studiu od początku pomagała firma Meta, która wspierała twórców przy testach QA i wesprze ich również przy sprzedaży. Interkosmos będzie można zakupić w oficjalnym sklepie Meta Quest.

Jeśli nie możesz doczekać się premiery nie musisz wcale długo czekać, Interkosmos 2000 będzie można kupić już 1 września tego roku. Gra ma być na początku dostępna tylko na google Quest 2, ale twórcy nie wykluczają portów w przyszłości. Być może gra trafi również na szykowane google Lenovo.