Lenovo Legion VR Headset
Źródło: UploadVR

Lenovo szykuje nowe gogle VR pod marką Legion. Jest na co czekać?

Rynek wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości rozwija się w zastraszającym tempie. Przez to też coraz więcej modeli gogli VR pojawia się w sprzedaży, zarówno od tych małych, jak i większych producentów sprzętów. Swoje najnowsze gogle zapowiedziało ostatnio również Lenovo, które planuje (na ten moment) podbić rynek chiński przy pomocy znanej marki Legion.

Nadchodzą gogle VR Lenovo

Lenovo opublikowało w sieci pierwszą promocyjną grafikę swoich najnowszych gogli Lenovo Legion VR700. Na wizualizacji widzimy górny fragment gogli ze znajomo wyglądającym „pałąkiem” zakładanym na głowę, a także dwoma (z najprawdopodobniej czterech) kamer do śledzenia otoczenia, a także kontrolerów lub nawet dłoni.

Oprócz tego na przodzie widnieje napis „Legion” na charakterystycznej (i pasującej stylistycznie do reszty produktów z tej serii) obudowie. Niestety, firma nie opublikowała niczego więcej, tak więc na dokładną specyfikację techniczną, cenę i datę premiery przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Legion VR Headset
Lenovo Legion VR700 – Źródło: UploadVR

Co gorsza, na ten moment nie wiadomo, czy nowe gogle VR Lenovo zawitają poza Chiny. Jest jednak na to duża szansa zważając na to, że marka Legion jest znana na całym świecie i produkty z tej gamingowej serii można kupić w większości krajów.

Czy „Legion VR” może zaskoczyć?

Dla niezorientowanych osób, marka Lenovo niekoniecznie może kojarzyć się z technologią wirtualnej rzeczywistości, co jest sporym błędem. Lenovo od lat zaangażowane jest w rozwój VR-u, zarówno jako współtwórca wielu modeli headsetów, jak i również bezpośredni producent. Najpopularniejszym (w pełni autorskim) sprzętem tego producenta, bez wątpienia są samodzielne gogle Lenovo VR Classroom, ale Lenovo współtworzyło również między innymi bardzo udany headest… Oculus Rift S!

Jak więc widać, Lenovo jest więc bardzo doświadczonym producentem sprzętu, jeśli chodzi o technologię wirtualnej rzeczywistości. Jest więc duża szansa na to, że firma ta wykorzysta swoje dotychczasowe doświadczenie i stworzy kuszący headset dla fanów VR-u. I moim zdaniem chociażby z tego powodu warto na nowe gogle od Lenovo czekać, tym bardziej, że rynek wirtualnej rzeczywistości potrzebuje kolejnego mocnego konkurenta dla (stającej się powoli monopolistą) Meta.