Sprzątanie w medycynie z IoT
fot. Freepik

Pomoc w sprzątaniu nadchodzi! Oto Wanda QuickTouch

Kto uwielbia sprzątać ręka do góry! Osoby, które się zgłosiły zapraszam do kontaktu, info poniżej. Wszystkim innym, którzy się nie zgłosili polecam tego newsa.

Tak niewiele potrzeba

Czy Kanadyjczycy to leniwy naród? Tego nie wiem. Na pewno są bardzo pomysłowi i potrafią przekłuć to w sukces. Notowana na giełdzie firma Visionstate Corp poinformowała, że wprowadziła do użytku swoje pierwsze urządzenie z kategorii IoT. Nie byłoby może w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że inwestorzy zareagowali hurraoptymistycznie. Od wczoraj akcje firmy zdrożały o ponad 42%.

Sprzątający przycisk IoT Wanda QuickTouch
fot. WANDA™

Urządzenie jest niepozorne, to tylko przycisk, ale kryje moduł mało znanej technologii komórkowej typu LTE-M. Wyróżnia się ona bardzo niskim poborem mocy przy możliwości komunikacji na duże odległości. Ogół takich rozwiązań nazywa się LPWAM (ang. low-power wide-area network, pol. sieć rozległa małej mocy). Standard LTE-M działa w pasmach od 450 MHz do 2100 MHz i jest w stanie przesyłać od 200 kb/s do 1 Mb/s. W tak małych urządzeniach więcej nie potrzeba. Wanda QuickTouch, bo tak się nazywa wynalazek ma także przycisk i baterię.

Posprzątaj za mnie?

Do czego to wszystko służy? Do pomocy w sprzątaniu. Wydaje się to banalne, ale jak zauważył CEO firmy, pandemia COVID-19 uwydatnia jak ważne jest wykorzystanie technologii w najbardziej prostych czynnościach. Urządzenia Wanda QuickTouch zostały zainstalowane w szpitalach w Vancouver i pomagają w szybki sposób reagować na naglące potrzeby związane z czystością, higieną i konserwacją przestrzeni publicznych. Co więcej przycisków można używać z aplikacją mobilną.

Dla wciąż nieprzekonanych, warto wspomnieć, że za tym jednym małym urządzeniem kryje się logistyka. Jestem przekonany, że np. w ogromnych fabrykach, tego typu rozwiązania będą korzystać z Machine Learning, czy AI. Visionstate Corp ma znacznie więcej do zaoferowania firmom i instytucjom, które chcąc pracować nad efektywnością swoich działań. WandaNEXT powstała m.in. w oparciu o badania nad myciem rąk po korzystaniu z toalety.

W warunkach domowych takie rozwiązania z pewnością się nie sprawdzą. Chyba, że należysz do dynastii Carringtonów i masz przepastną willę, w której trudno się odnaleźć. W domowych rozwiązaniach znacznie lepiej radzi sobie Amazon proponując swoim klientom Dash Button. O tym jednak innym razem. Tymczasem polecam tekst Tomka o odkurzaczu.

To mój pierwszy wpis na OIOT.pl i mam nadzieję, że Ci się spodobał. Jeśli nie, wyraź swoją dezaprobatę w komentarzach, może przekonam Cię do siebie inaczej, albo przynajmniej trochę sobie pogawędzimy.

A!!! I pamiętajcie o myciu rąk po korzystaniu z toalety 😉